reklamı kapat

POPÜLER

Nokia 9 PureView
Nokia 9 PureView

Beş arka kameralı Nokia 9 PureView için en önemli bilgi belli oldu

2018 yılının en çok merak edilen akıllı telefonlarından beş arka kameralı Nokia 9 PureView için en önemli bilgi belli oldu. Model ile tanışmak için biraz daha beklememiz gerekiyor.

Son dönemde gündemde düşmeyen Nokia 9 PureView, gelen son bilgilere göre ocak ayının son haftasında resmi olarak lanse ediliyor. Etkinlik kapsamında birçok sürprizle beraber geleceği belirtilen akıllı telefon, bu açıdan heyecanı artırıyor. Arkasında ZEISS imzalı beşli kamera sistemi yer alan telefon, burada bir ToF sensörü de taşıyor gibi görünüyor. Bu sensör kızılötesi ışığın nesneye ulaşması ve yansıyarak geri dönmesi için gereken süreyi ölçüyor ve böylelikle objelerin derinliğini hesaplayabiliyor. Son bilgiler ışığında 5,9 inç 1440×2960 piksel bir ekran üzerine kurulan telefon, gücünü Snapdragon 845 işlemciden alıyor. Bunun halen Snapdragon 855 ile değiştirilebileceği söylenirken, işlemciyi 8 GB RAM destekliyor. 128 GB dahili depolamasının microSD üzerinde artırılabildiği telefon, önünde 12 megapiksel bir kamera barındırıyor. Tam 4.150 mAh pilinin olacağı söylenen telefon, çentiksiz bir tasarım ile yolda bulunuyor. Günümüz için kalın sayılan bir üst ve alt çerçeveye sahip Nokia 9 PureView, tasarımdan çok teknik tarafta öne çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nokia 9 Pureview mükemmel olmak zorunda

Bunu söylüyoruz çünkü mobil fotoğrafçılıkta kamera sayısını artırmak tek başına bir şey ifade etmiyor. İyi sonuç için mutlaka donanım ve yazılım konusunda mükemmel olmak gerekiyor.

İlginizi Çekebilir

10 GB RAM’li OnePlus 6T McLaren Edition