reklamı kapat

POPÜLER

Samsung

Gelecek giriş ve orta seviye Samsung telefonlar için güzel haber

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, bir katlanabilir ekranlı akıllı telefon geliştiriyor. Ancak firma orta ve giriş seviye modellerini de unutmuyor.

Samsung uzun süredir iki taraftan da kavisli ekrana sahip modeller geliştiriyor. Ancak biliyorsunuz bu modellerde AMOLED ekran yer alıyor. AMOLED ekranın maliyeti LCD’ye göre daha yüksek olduğu için de bu modellerin fiyatı yüksek oluyor. Ancak firmanın aldığı yeni onaylanan patenti, kavisli yapının LCD ekranlı modellerde de sunulacağını gösteriyor. Bu konuda yeni bir teknik geliştiren ve camı plastik ile değiştiren firma, artık kavisli LCD ekrana sahip telefonlar da yapabiliyor deniyor. Bu da firmanın uygun fiyatlı gelecek giriş ve orta seviye akıllı telefonları için güzel görünüyor. Bu yeni tekniğin bir önemi daha bulunuyor. Firmanın bu sayede ucuz kavisli akıllı telefonlar üretebileceği söyleniyor. Aşağıda da değindiğimiz üzere kavisli AMOLED ekrana sahip modeller çok pahalı olacak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy Fold da geliyor

Infinity Flex adı verilen bir ekran teknolojisi üzerine kurulan telefon, bünyesinde 7,3 inç ve 4,6 inç iki adet ekran taşıyor. Modelin içerisinde yer alan esas katlanan 7,3 inç ekran, 1536×2152 piksel çözünürlük ve 420 ppi değerini sunuyor. 4,6 inç 21:9 ekranın ise 840×1960 piksel çözünürlüğe ve yine 420 ppi değerine sahip olduğu biliniyor. 5G destekli Samsung Galaxy Fold, aşağıdakine benzer bir deneyim sunmaya hazırlanıyor. Tam 1.900 – 2.500 dolar aralığında satılacak telefonun, kullanıcılardan daha fazla talep olsa bile 1 milyondan fazla üretilmeyeceği söyleniyor. Modelde en az 5.000 mAh pil yer alıyor.

İlgili Video

İşte bahsettiğimiz katlanabilir modelin prototip hali