reklamı kapat

POPÜLER

Samsung katlanabilir akıllı telefon
Samsung katlanabilir akıllı telefon

Samsung’dan katlanabilir akıllı telefon modellerine yönelik kilit gelişme

Başta Samsung olmak üzere birçok firma kendi katlanabilir akıllı telefon modelini geliştiriyor. Bu alanı başlatacak isim olan teknoloji devi, yeni dönemin başka alanlarına de kafa patlatıyor.

Gerçek anlamda ilk katlanabilir akıllı telefon modeli olacak Samsung Galaxy Fold, geçtiğimiz aylarda esnek pil ile gelecek deniyordu. Son dönemde bu konuda başka bilgiler gelmiyor. Firmanın gösterdiği prototip modele bakılırsa şirket şimdilik esnek bir pile ihtiyaç duymuyor. Ancak bu durum gelecek için geçerli değil. Daha özel modeller için firmaların mutlaka esneyebilen / katlanabilir piller geliştirmesi gerekiyor. İşte bunlardan birisine Samsung imza atmış durumda. Gerilmeye dayanıklı esnek bir pil geliştiren ve patentini alan firma, yeni dönemin ihtiyaç duyduğu donanımsal altyapıyı her alanda sunacak gibi görünüyor. Biliyorsunuz katlanabilir ekran konusunda da dünyanın bir numaralı isimler arasında Samsung yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Samsung katlanabilir akıllı telefon
Samsung katlanabilir akıllı telefon

Samsung, katlanabilir akıllı telefon pazarının en önemli ismi olacak

Firmayı hem Galaxy Fold hem de parça tedariği konusunda milyar dolar gelirler bekliyor. Geliştirdiği teknolojilerle katlanabilir dönem açısından birçok rakibinin önünde olan dev isim, alanı teknolojik anlamda ileriye götürmeye devam ediyor. Bildiğimiz kadarıyla LG, Huawei, Xiaomi ve Oppo gibi isimler de kendi katlanabilir akıllı telefon modellerini geliştiriyor. 2019 gerçekten heyecanlı geçecek gibi duruyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın ilk katlanabilir prototipi