reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft Edge yerini alacak Chromium tabanlı yeni tarayıcı

Microsoft’tan Edge’in yerini alacak Chromium tabanlı yeni tarayıcı

Yazılım devi Microsoft, Edge’in yerini alacak Chromium tabanlı yeni bir tarayıcı üzerinde çalışıyor. İşte konu hakkında ortaya çıkan detaylar;

Tarayıcı dünyasında şu an Google Chrome, Opera ve Firefox‘un adı geçiyor. Ancak biliyorsunuz alanda Internet Explorer’ın yerini alan Microsoft Edge de bulunuyor. Neredeyse hiç bir Windows 10 kullanıcısı tarafından kullanılmayan tarayıcı, yakında emekliye ayrılacak gibi görünüyor. Çünkü sağlam kaynaklardan gelen bilgilere göre firma, Google Chrome, Opera ve Brave‘in de temelini oluşturan Chromium tabanlı yeni bir tarayıcı geliştiriyor. Şimdilik kod adı Anaheim olarak geçen bu tarayıcı hakkında bunun haricinde bir bilgi bulunmuyor. Ancak Chromium tabanlı olacağı için hem hız hem de eklenti desteği konusunda kullanıcıları memnun edecek izlenimi yaratıyor. Tasarım konusunda sorun yaşamayan Microsoft, teknik tarafı da çözecek gibi duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Chromium tabanlı yeni Microsoft tarayıcı büyük bir kitleye ulaşabilir

Zaten kullanılmayan EdgeHTML temelli Edge’in emekliye ayrılacak olması bakıldığı zaman mantıklı görünüyor. Chrome kadar hızlı yerleşik bir Windows 10 tarayıcısı, kağıt üzerinde büyük bir potansiyel vadediyor. Ancak bu tarayıcının henüz ne zaman geleceği hakkında bir açıklama bulunmuyor. Henüz kod temelinde çalışmaların yapıldığı tarayıcı, 2019’da büyük bir sürpriz yapabilir deniyor.

İlginizi Çekebilir

Çift ekranlı Nubia X