reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

YouTube

YouTube iOS ve Android uygulamalarına kişileri memnun edecek yeni özellik

Dünyanın en büyük video platformu konumunda yer alan YouTube, iOS ve Android uygulamalarına kişileri memnun edecek yeni özellik eklemeye hazırlanıyor.

Resmi Team YouTube Twitter hesabından duyurulan bu özellik, video etkileşimini artıracak bir yapı sunuyor. Çünkü bu yeni özellik sayesinde ana sayfa kategorisi içerisinde gezerken videoların otomatik ön izlemesi yapılıyor. Şimdilik sadece ana sayfa için hazırlanan özellik, videoyu izlemeden içeriği hakkında bilgi sahibi olmanıza imkan tanıyor. Ana sayfada gösterilen reklamları da kapsayan özellik, sessiz olarak çalışıyor. Bu yüzden otomatik oynatılan video ön izlemelerinde altyazı da kullanılıyor. Bu özelliğin YouTube ayarlarından kapatılabileceği de söyleniyor. Bu altyapı WiFi üzerinden çalışıyor ve önümüzdeki haftalarda herkes için aktif ediliyor. Hali hazırda birçok kişiye açılan özellik, yaptığımız denemelerde gerçekten güzel çalışıyor. Video kapaklarındaki birçok kandırmaca bu özellikle ortadan kalkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube, kısa süre önce Hikayeler altyapısında da bir değişikliğe gitti

Biliyorsunuz YouTube‘da da Hikayeler yer alıyor. 2017 Kasım ayından bu yana kullanımda olan ve Abonelikler sayfasının en üzerinde yer alan Hikayeler, artık daha fazla kanal sahibine açılıyor. Açıklandığı kadarıyla 10 bin üzerinde abonesi olan her kişi artık aboneleriyle hikaye paylaşımı yapabiliyor.

İlginizi Çekebilir

Yeni Huawei Mate 20 ailesi