reklamı kapat

POPÜLER

YouTube

YouTube için ana sayfada tasarım değişikliği hamlesi

YouTube bir süredir test ettiği ana sayfa düzenine geçiş yapıyor. Ana sayfada daha az video daha büyük ön izlemeler geliyor.

Popüler video paylaşım servisi YouTube, ana sayfa görünümünü değiştirmeye hazır. Ağustostan bu yana test edilen yeni görünümde 5’erli video sıralaması yerine 4’erli video sıralamasına yer verilecek. Bu sayede tek bir videoya düşen alanı büyüten video paylaşım servisi, daha uzun başlıkları da destekleyecek. Aynı zamanda bu yöntemle içerik üreticilerin kullandığı video görselinin de daha dikkat çekici olması amaçlanıyor. Yeni sistemle beraber ana sayfada daha az önerilen video çıkacağını da belirtelim. Bazı konu başlıkları ise doğrudan ana sayfadan kaldırılıyor. Haberler veya Müzik gibi kategoriler rafa kaldırılanlardan oluyor. Yeni tasarımın kullanıcılardan nasıl bir geri dönüş alacağı merak ediliyor. Daha az önerilen video olması bazı kullanıcıların hoşuna gitmeyebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube yeni ana sayfa düzenine geçiyor

Tasarım değişimi dışında birkaç yeni özellik de geliyor. Halihazırda mobilde var olan “Bu kanalı önerme” özelliği nihayet masaüstü versiyonda da yerini alıyor. Android için yayında olan “Sıraya al” özelliği de yine masaüstüne gelen yeteneklerden oluyor. Böylece popüler video servisi masaüstünde sunduğu deneyimi de geliştirmeye devam ediyor. Tasarım güncellemesi bugünden itibaren masaüstü versiyonlar için yayına alınacak. Aynı şekilde Android ve iOS uygulamalarında da kademeli olarak dağıtımı başlayacak.

İlginizi çekebilir

Aksiyon ve gerilim zamanı; PlayStation Plus kasım ayı ücretsiz oyunları