reklamı kapat

POPÜLER

playstation 5

PlayStation 5 oyunları için heyecan verici açıklama

Sony, yeni nesil konsolu heyecanla bekleyen kullanıcıları sabırsızlandıracak bir açıklamada bulundu. PlayStation 5 oyun çeşitliliğini artıracak gibi görünüyor.

Konsol oyuncuları sabırsızlıkla yeni PlayStation 5 modelinin çıkmasını bekliyor. 2020’nin sonlarına doğru oyuncularla buluşacak olan konsolun sadece performansı ve sunabildikleri değil; beraberinde getireceği oyun çeşitliliği de merak ediyor. GamesIndustry‘e konuşan PlayStation CEO’su Jim Ryan ise bu konudaki sabırsızlığımızı artıran yeni bir açıklamaya imza attı. Görünen o ki PS5 için oyun geliştirmek hiç olmadığı kadar kolaylaşmış. Konsolun tüm tarihi boyunca oyun geliştirme konusunda stüdyolardan en olumlu geri dönüşü yeni nesil konsolun aldığı kaydediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PlayStation 5 için oyun geliştirmek daha kolay

Ryan röportajda şu sözlere yer veriyor: “Geliştiricilerden ve dağıtıcılardan duyduğum özellikle bir şey var ki beni çok daha optimist yapıyor. O da PlayStaion 5’te kodu çalıştırmanın herhangi bir PlayStation platformuna göre çok daha kolay bulunması.” Bu açıklama özellikle daha küçük stüdyolardan gelen oyunların yeni konsola geçişinin kolaylaşacağı anlamına geliyor. Aynı şekilde AAA oyunların da kalitesinin hiç olmadığı kadar artması bekleniyor. Bu durumda konsolun sunacağı oyun çeşitliliğinde de ciddi bir artış görülebilir. Yeni nesil konsol 2020 sonunda çıkışını gerçekleştirecek olsa da hala bir fiyat açıklaması yapılmadığını belirtelim. Ancak PlayStation 5 fiyatının önceki nesle kıyasla bir parça daha yüksek olabileceğini söyleyelim.

İlginizi çekebilir

Aksiyon ve gerilim zamanı; PlayStation Plus kasım ayı ücretsiz oyunları