reklamı kapat

POPÜLER

sony playstation 5

PlayStation 5 tanıtımı öncesi şaşırtıcı Sony kararı

Heyecanla beklenen PlayStation 5 tanıtımı öncesi Sony cephesinden şaşırtıcı bir karar geldi. Firma geçen yılki tutumunu devam ettiriyor.

PlayStation 5 duyurusu için oyuncular hayli sabırsızlanıyor. Bu yıl E3 2020‘de tasarımıyla nihayet karşımıza çıkması beklenen ürün ise ne yazık ki bu etkinlikte görünmeyecek. Çünkü Sony, oyuncuları şaşırtan bir kararla bu yıl da E3’te yer almayacağını açıkladı. Firma tarihinde ilk kez geçtiğimiz yıl E3’e katılmamış ve büyük bir şaşkınlık dalgası yaratmıştı. Görünen o ki bu tutum devam edecek. Dünyanın en büyük oyun fuarlarından biri olan E3 ise en önemli katılımcılarından birini kaybetmiş gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony, PlayStation 5 duyurusunu E3 2020’de yapmayacak

Firmanın iki sene üst üste bu kadar önemli bir etkinliğe katılmayacağını açıklaması ise önümüzdeki yıllarda da katılmayacağı izlenimini oluşturdu. Sony cephesinden Verge‘e yapılan açıklama ise şu şekilde: “Değerlendirmelerimiz sonucu E3 2020’ye katılmama kararı aldık. ESA’e organizasyon olarak büyük saygı duyuyoruz ancak E3 2020’nin vizyonunun bizim bu yıl odaklandığımız duyurularla örtüşmediğine inanıyoruz.

Yapılan açıklamada yıl içinde başka organizasyonlara katılınacağına değinilirken Sony’nin tamamen global organizasyonlardan elini eteğini çekmediği vurgusu da yapılıyor. PlayStation 5 duyurusunun ise hangi organizasyon kapsamında yapılacağı şimdilik belli değil. Belki E3 2020 sonrası gerçekleşecek olan Gamescom 2020’de görebiliriz. Ancak Sony’nin kendi başına bir etkinlik düzenleme ihtimali daha bulunuyor. Yeni nesil konsolun 2020 sonunda raflardaki yerini alacağını da ekleyelim.

İlginizi çekebilir

PlayStation Plus ocak ayı ücretsiz oyunları