reklamı kapat

POPÜLER

morbius

Jared Leto’lu Morbius filminden şaşırtıcı fragman [Video]

Başrolünde Jared Leto’nun yer aldığı Morbius filminin ilk fragmanı uzun bir bekleyişin ardından gün yüzüne çıktı. Bu fragmanda iki sürpriz yer alıyordu.

Morbius aslında Spider-Man‘in ünlü kötüleri arasında yer alıyor. Sony stüdyoları tıpkı Venom’da olduğu gibi haklarına sahip olduğu bu çizgi roman karakterini tek başına beyaz perdeye aktarıyor. Bilmeyenler için biraz bahsetmek gerekirse Morbius’ta e başarılı bir bilim adamıyken yaptığı deneyler sonucunda vampire dönüşen bir karakter görüyoruz. Asıl amacı kan hastalıklarına çare bulmakken kendini nefret ettiği bir canlıya dönüştürmüş oluyor. Hayatta kalabilmesi için her vampir gibi kanla beslenmesi ve güneşten uzak durması gerekiyor. O da bu zorunluluğu masum insanlar yerine kötü insanları öldürerek gideriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Spider-Man ve Morbius bağlantısı

Paylaşılan fragmanda da karakterin hastalığına çare bulmaya çabalarken geçirdiği değişimi görüyoruz. Öncesinde Nobel Ödüllü bir bilim adamıyken, hastalığına çare bulma isteği onu yasa dışı yollara sürüklüyor. Sonucunda ise Morbius’a dönüşümü tamamlanıyor. Fragmandaki şaşırtıcı detay ise filmin Spider-Man ile bağlantılı olduğu mesajının veriliyor olması. Önce duvarda bir Örümcek Adam posteri görüyoruz. Spider-Man Far From Home sonrasında bu posterin üzerinde “katil” sözleri yer alıyor. Ardından tam fragmanın bittiğini düşündüğümüz noktada yeni seride Örümcek Adam’ın ilk kötüsü olarak izlediğimiz Vulture karşımıza çıkıyor. Böylece Morbius’un Tom Holland‘ın Spider-Man’inden bağımsız olmadığını, aksine gelecekte onları bir arada görebileceğimizi anlıyoruz. Elbette bu durum herkesi fazlasıyla şaşırttı.