reklamı kapat

POPÜLER

Morbius filmindeki Spider-Man Far From Home göndermesi

Başrolünü Jared Leto’nun üstlendiği Morbius filminin Spider-Man Far From Home ile bağlantılı olduğu ortaya çıktı. Bu fragmandaki ufak bir kareyle gösterildi.

Sony stüdyoları uzun bir bekleyişin ardından Morbius’un fragmanını izleyicilerle paylaştı. Bu fragmanda nadir görülen bir kan hastalığı olan Dr. Michael Morbius’un değişimini görüyoruz. Nobel ödüllü bir bilim adamı olan Morbius kendi hastalığına çare bulmak istiyor. Yaptığı deneyler sonucunda vampire dönüşüyor. Hayatta kalabilmesi için her vampir gibi kanla beslenmesi ve güneşten uzak durması gerekiyor. O da bu zorunluluğu masum insanlar yerine kötü insanları öldürerek gideriyor.

Spider-Man Far From Home bağlantısı

Bu dönüşüme şahit olduğumuz fragmanda Dr. Michael Morbius’un dünyasının Örümcek Adam’dan bağımsız olmadığını görüyoruz. Morbius’un hızla yürüdüğü sahnede sokaktaki posterlerden birini görüyoruz. Örümcek Adam’ın posterinin üzerinde “katil” sözleri yer alıyor. Bunun Spider-Man Far From Home filminin finaline gönderme olduğunu anlıyoruz. Hatırlarsanız Mysterio üzerinde oynadığı video sayesinde kendisini Örümcek Adam öldürmüş gibi göstermiş ve onun gerçek adının Peter Parker olduğunu açıklamıştı. Filmin Spider-Man Far From Home’dan hemen sonrasını konu ettiği bu ufak gönderme sayesinde anlaşılıyor. Posterde ise Sam Raimi’nin serisinde gördüğümüz Örümcek Adam kostümü yer alıyor. Bunun nedeni ise Sony stüdyolarının Marvel tarafından tasarlanan yeni Örümcek Adam kostümlerini gösterme hakkına sahip olmaması. Bahsettiğimiz göndermeye yer veren ilk fragmanı hemen aşağıda bulabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

Morbius’un ilk fragmanı