reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

morbius

Morbius fragmanındaki sürpriz Spider-Man karakteri

Jared Leto‘nun rol aldığı Morbius filminin ilk fragmanında sürpriz bir Spider-Man karakteri yer alıyordu. Peki bu karakter kim ve neden tanıtımda görünüyor?

Advertisement

Bilmeyenler olabileceğini düşünerek kısaca özet geçmek gerekirse Morbius aslında Spider-Man’in ünlü kötülerinden biri. Örümcek Adam ve kötülerinin sinema haklarına sahip olan Sony stüdyoları da tüm bu karakterleri beyaz perdeye aktararak değerlendirmeye çalışıyor. Venom ile başlayan macera Morbius ile devam ediyor. Hikayemizin kahramanı olarak nadir görülen bir kan hastalığı olan Dr. Michael Morbius‘u görüyoruz. Nobel ödüllü bir bilim adamı olduğu anlaşılan Morbius çocukluğundan beri çektiği hastalığına çare bulmaya çalışıyor. Fakat onun bu çabaları vampira dönüşmesine sebep oluyor.  Hayatta kalabilmesi için her vampir gibi kanla beslenmesi ve güneşten uzak durması gerekiyor. O da bu zorunluluğu masum insanlar yerine kötü insanları öldürerek gideriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Morbius filminde Vulture sürprizi

Karakteri yakından gördüğümüz ve dönüşümüne şahit olduğumuz fragmanda ise birden fazla Spider-Man Far From Home göndermesi yer alıyor. İlki fonda gördüğümüz Örümcek Adam posterinin üzerinde yazan “katil” sözleri. Diğeri ise Michael Keaton‘ın hayat verdiği Vulture karakteri. Spider-Man Homecoming filminin kötüsü olarak seyrettiğimiz Vulture, Morbius’un ilk fragmanının son saniyelerinde karşımıza çıkıyor. Böylece Morbius ve Spider-Man arasında bir bağlantı kuruluyor. Kimileri Morbius’un ufak ufak şekillenen Sinister Six’e dahil olacağını düşünüyor. Bu teori doğru çıkacak mı, bekleyip göreceğiz.

İlginizi çekebilir

Morbius’un ilk fragmanı