reklamı kapat

POPÜLER

Toyota

Toyota resmen duyurdu; işte Yaris merkezli SUV modelinden beklememiz gerekenler

Uzun süredir farklı kaynaklar üzerinden gündeme gelen Toyota B-SUV modeli, markadan gelen resmi açıklama ve tek karelik görsel ile netleşti.

Sıkı LOG takipçileri bir süredir Toyota ürün gamına dahil olacağına dair detaylar üzerinden değerlendirmeye aldığımız kompakt SUV modelini anımsayabilir. C-HR’ın altında konumlanmasını beklediğimiz bu modelin yeni jenerasyon Yaris altyapısı üzerine geliştirileceğine dair detayları da süreç içerisinde sizlerle paylaşmıştık. Bugün doğrudan resmi cepheden gelen açıklamalarla birlikte de, var olan detayların doğruluğu da ortaya çıkıyor. Beraberinde ilk resmi ipucu görselinin de paylaşıldığı yeni modelin üretiminin Fransa’da yer alan tesislerde gerçekleştirileceği de netlik kazanmış durumda. Konuyla ilgili açıklamalar ise Toyota’nın Avrupa Sorumlusu Matt Harrison’dan geldi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Toyota, B-SUV sınıfının artan ilgisine karşılık vermek istiyor

Kısa süre önde tanıtımı gerçekleştirilen yeni nesil Yaris’te gördüğümüz G-AB platformu üzerine geliştirilecek olan modelin isim konusu ise henüz paylaşılmış değil. Ebatsal olarak dört metre uzunluk civarlarında gezinmesi beklenilen aracın ufak farkla da olsa Yaris’ten ileride konumlanacağını söylemek mümkün. Yükseklik noktasında ise Yaris’in 40 milimetre üzerinde konumlanacağı tahmin ediliyor. Modelin kokpit yapısının ise birebir şekilde yine Yaris’ten alınması şaşırtıcı olmayacak. Kaputun altında baktığımızda ise sınıftaki diğer rakiplerinde de gördüğümüz üç silindirli seçenekler ön plana çıkıyor. Giriş seviyesinde 1.0 litrelik ünite beklenirken, 1,5 litrenin merkezinde olduğu hibrit opsiyon da yine tanıtımla birlikte karşımızda olacak. Bu yılın ikinci yarısında resmi olarak tanıtılacağı da netlik kazanan modelin Türkiye pazarına girişi ise 2021’ye sarkacak gibi görünüyor.

İlginizi çekebilir

Toyota’dan geleceğin şehri