reklamı kapat

POPÜLER

Toyota Yaris Cross

Toyota Yaris Cross; merakla beklenen modelin çarpışma testi performansı [İzle]

Kompakt SUV segmentinin yeni temsilcilerinden Toyota Yaris Cross, Euro NCAP çarpışma testlerinin en başarılı modellerinden biri oldu.

Toyota’nın Avrupa pazarındaki en yeni kompakt SUV modellerinden olan Yaris Cross bir süredir yurt dışında karşımıza çıkmaya başladı. Yılın Otomobili yarışmasının iddialı adaylarından da olan araç için Türkiye satışlarının başlaması öncesinde güvenlik bazında beklenen sonuçlar da nihayet resmiyete kavuştu. Euro NCAP tarafından saatler önce paylaşılan test sonucu listesinde karşımıza çıkan Toyota Yaris Cross, ortalamada elde ettiği beş yıldız derecelendirmesiyle potansiyel alıcılar için güven tazelemeyi başardı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Toyota Yaris Cross Euro NCAP detaylı sonuçları

Euro NCAP tarafından açıklanan çarpışma testi sonuçlarında süper mini sınıfı içerinde değerlendirilen yeni Yaris Cross, standart paketinde sunulan güvenlik ekipmanlarıyla ortalamada beş yıldız almış durumda. Bu dört yıldızın detaylarına indiğimizde ise otomobilin; yetişkin yolcu koruma kategorisinde yüzde 86, çocuk korumasında yüzde 84, yaya korumasında yüzde 78 ve yardımcı güvenlik sistemlerindeyse yüzde 81 oranında başarı elde ettiğini görüyoruz. Bu detaylı sonuçlarla Yaris Cross’un açıklandığı listede yer alan modeller arasında en yükseklerden biri olduğunu da özellikle belirtmeden geçmeyelim .

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR