reklamı kapat

POPÜLER

Toyota Yaris Cross Adventure

Toyota Yaris Cross Adventure; ailenin yeni ismine macera reçetesi

Standart paketlerin geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen tanıtımının ardından aileye eklenen Toyota Yaris Cross Adventure, kısa süre içerisinde satışta olacak.

Toyota’nın bir süredir belirli bir çizgide seyreden ürün gamı 2020 yılından itibaren yeni modellerle hareketlenmeye başladı. SUV pazarına olan ilginin devam etmesiyle birlikte hamlelerini de buraya odaklayan marka, Yaris ve Corolla modellerini merkeze alan iki önemli aracı karşımıza çıkarttı. Kompakt pazarda iddialı olacak Yaris Cross’u Nisan 2020’de tanıtan markanın yeni hamleleri bu modelleri de kendi içerisinde zenginleştirmek üzerine kurulu. Bu felsefeden doğan Toyota Yaris Cross Adventure, gövdesindeki arazi mesajlı eklentiler ve dört tekerlekten çekiş desteğiyle kullanıcıların dikkatini çekmeye çalışacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Toyota Yaris Cross Adventure özellikleri

Adventure versiyonu daha önce yine pek çok markadan gördüğümüz temel değişimler üzerine kurulu. Altyapı ve motor dinamikleri konusunda ailenin diğer üyeleriyle aynı olan versiyonda tampon, difüzör, gümüş tavan barları ve 18 inçlik jant seti aracı farklı bir noktada değerlendirmemize yardımcı oluyor. Kokpit bölümünde ise dışarıdaki kadar hissedilir değişimleri yer aldığı bir fark göze çarpmıyor. Piyano siyahı panel döşemeleri ve kalite algısını artıran kaplamalar, paketin zirve donanım seviyesi üzerine geliştirilmesinden ötürü standart olarak geliyor. Adventure versiyonu kaputunun altında standart olarak 1,5 litrelik (Atkinson temelli) içten yanmalı motor ve ve bir adet elektrik motorunun kombinasyonunu taşıyan hibrit sistemle geliyor. Bununla birlikte sürüş koşullarına göre aracın gücünü tüm tekerleklere iletebilen akıllı dört tekerlekten çekiş sistemi de standart olacak. Yaris Cross ailesinin detaylı özelliklerine haberimizden ulaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili video