reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Model 3 Hertz

Tesla araçların kamerasına uzaktan erişim imkânı getirildi

Elektrikli otomobil modellerinde son teknolojinden yararlanmayı seven Tesla, bu sefer güvenlik odaklı harika bir güncelleme yaptı.

Tesla araçların bünyesinde yerleşik olarak birçok kamera yer alıyor. Bazı firmalar geri görüş kamerasını bırakın park sensörünü dahi parayla satarken, Tesla’nın araçları uzun zamandır kameralar ile donatılmış durumda. İşte bu kameralar birçok farklı amaç için kullanılabiliyor.

Örneğin bu kameralar park için görev yapıyor, kazaları kaydediyor, siz yok aracınızın etrafında bir şey olursa otomatik olarak kayıt gerçekleştiriyor. Bugün çıkan 2021.36.8 yazılım güncellemesiyle ise artık bu kameralara uzaktan erişim sağlanabiliyor.

Tesla’nın araçlara internete bağlı olduklarından araçtaki kameralar iOS uygulaması (Android sonra) üzerinden normal bir güvenlik kamerası gibi izlenebiliyor ve bu da gayet güzel görünüyor.

Elon Musk’ın açıklamasına göre kişiler araçların hoparlör sisteminden konuşma da yapabiliyor. Böylelikle aracınızın etrafında duran kişilere oradan uzaklaşmasını söyleyebiliyorsunuz.

Süreci uçtan uca şifreli şekilde sunan ve görüntülere kendilerinin dahi erişemediğini belirten Tesla, otomobillerin teknolojik altyapısında rekabetin çok üstünde yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla en son büyük bir sipariş aldı

Elon Musk’ın elektrikli otomobil firması Tesla, kısa süre önce Model S ve Model X‘in fiyatını 5 bin dolar kadar artırdı. Ancak firma için esas büyük gelişme bu değildi. Dünyaca ünlü Hertz firması, Tesla’ya tek seferde tam 100 bin araçlık bir sipariş geçti. Bunun tek seferlik sipariş boyutu özelinde şirket tarihi ve elektrikli otomobil pazarı için bir ilk olduğu açıklandı.

Bir otomobil kiralama şirketi olan Hertz, bu Model 3 merkezli sipariş için söylendiği kadarıyla tam 4,2 milyar doları gözden çıkardı. Yakında Almanya merkezli olarak da otomobil üretmeye başlayacak Tesla, elbette bu siparişten fazlasıyla memnun olmuş durumda.

Bu arada Hertz, ihtiyaç halinde siparişin 200 bin seviyesine çıkarılabileceğinin sinyalini de veriyor. Bu bilgi bugün verilmiş ve yine büyük ses getirmiş durumda.

İlgili Video