reklamı kapat

POPÜLER

Geleceği gözler önüne seren sürücüsüz ekskavatör: Volvo LX03

Geleceği gözler önüne seren sürücüsüz yükleyici: Volvo LX03

Volvo, iş makinesi pazarında önemli bir isim. Firma bugün geleceği gözler önüne seren sürücüsüz yükleyici Volvo LX03 ile karşımızda.

Volvo tarafından paylaşılan resmi tanıtım videosunu yukarıda izleyebileceğiniz sürücüsüz yükleyici Volvo LX03, henüz prototip aşamasında yer alıyor. Bu açıdan fazlasıyla modern bir tasarıma sahip olan ve sürpriz olmayacağı üzere tamamen elektrikli olan yükleyici, modüler bir yapıda tasarlanmış.

Bu modüler yapı sayesinde LX03 modeli birçok farklı amaç ve ihtiyaç için özelleştirilebiliyor. Büyük pil paketiyle işe bağlı olarak 8 saat boyunca görevde kalabilen araç, 2 ton kaldırma kapasitesine sahip ve “Technic Concept Wheel Loader Zeux” LEGO setini temel alıyor.

Güvenli bir iş ortamı kurma ve tekrar eden sıkıcı görevleri yerine getirme konusunda fayda sağlama amacıyla hazırlanan Volvo LX03, elbette insan kontrolüne de imkân tanıyor. İnsanlardan kopuk değil onlarla beraber çalışması için tasarlanan yükleyici, ne zaman gerçek kullanıma girecek henüz bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sürücüsüz yükleyici Volvo LX03 bir gelecek gösterimi

Taşımacılık ve iş dünyasında gelecek gösterimleri sürekli olarak otonom / sürücüsüz / insansız formlarda yapılıyor. Açık olarak gelecekte birçok iş kolunda insana gerek kalmayacak ve bu bahsettiğimiz gelecek çok daha uzağımızda değil.

Hali hazırda birçok fabrika daha önce insanların olan işleri robotlar yapıyor. Bu açıdan da çok açık olarak Dünya nüfusunun artması değil azalması gerekiyor. Artık insanın bedensel kabiliyetlerine ve hatta yapay zekâ sistemleriyle benzersiz beyin yapısına dahi ihtiyaç kalmamaya başlamış durumda.

İlginizi Çekebilir

Geleceğin robotlarını dans ederken izleyin