reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Tesla Roadster
Yeni Tesla Roadster
Yeni Tesla Roadster

Yeni duvar kağıtları geldi; nefes kesen güzelliğiyle süper elektrikli Tesla Roadster [Galeri]

Tesla‘nın şimdiye kadar yaptığı en iyi tasarıma ve performansa sahip otomobil yeni Roadster, birçok otomobil tutkununun hayalini süslüyor. Yeni yayımlanan fotoğraflar ise model için heyecanı artırıyor.

Tesla Roadster, şu an prototip aşamasında bulunuyor. Halen üretimden oldukça uzakta olan otomobil, yine de hem tasarım hem de teknik olarak nefes kesiyor. Daha şimdiden büyük bir hayran kitlesine ulaşan otomobil, özellikle kırmızı rengiyle çok beğeniliyor. Bunun haricinde beyaz bir versiyonu da bulunan araç, bugün firma tarafından yayımlanan üç yeni fotoğraflar ile karşımızda bulunuyor. Resmi basın görselleri olarak yayımlanan fotoğraflar, tam duvar kağıdı yapacak türden. Yüksek çözünürlüklü hallerine buradan ulaşabileceğiniz fotoğraflar arasında, yine en çok kırmızı versiyon dikkat çekiyor. Bu versiyonda kırmızı ve siyahın benzersiz uyumu elektrik gücüyle hayat buluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Tesla Roadster süper spor bir elektrikli otomobil

Hatırlamak gerekirse araç 0’dan 100 km/s hıza sadece ama sadece 1,9 saniyede çıkabiliyor. Üç motor üzerine kurulan ve dört çeker olan araç, maksimum 400 km/s hız yapabiliyor ve tam 1.000 km menzil sunuyor. 200 kWh bataryaya sahip olduğu belirtilen süper spor elektrikli otomobil, sunduğu 10.000 Nm tork değeriyle nefesleri kesiyor. 2020 yılından sonra 250 bin dolara satılacak aracın son dönemde gördüğümüz en heyecan verici otomobil olduğunu tekrardan belirtiyoruz. Satışa çıktığı zaman da ha performanslı olabileceği söylenen araç, oldukça merak ediliyor.

İlgili Video

Hayalleri süsleyen otomobilin resmi tanıtım videosu