reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Roadster

Yeni nesil Tesla Roadster hakkında çok iddialı açıklama

Yeni nesil Tesla Roadster, satışa çıkacağı sürümüyle ilk gösterilen prototip versiyondan çok ama çok daha iddialı olacak gibi görünüyor.

Tesla Roadster, firmanın en çok merak edilen otomobili konumunda yer alıyor. Henüz çıkmayan Model Y, Semi ve pick-up modeli yanında yeni Roadster üzerinde de aktif olarak çalışan Tesla, aracı ilk gösterilen sürümden çok daha iyi hale getirdiklerini aktarıyor. Bu dikkat çeken açıklama direkt olarak firmanın tasarım şefi Franz von Holzhausen‘den geliyor. Bir podcast’e katılan ünü tasarımcı, araç için “Sürekli olarak evriliyor, gelişiyor. Aracın biraz daha zamana ihtiyacı var ancak çıktığında eskisinden bile çok daha iyi olacak. Hem de her konuda” diyor. Bu gerçekten heyecan yaratıyor çünkü aracın açıklanan ilk değerleri ve gösterilen tasarımı dahi nefes kesiyor. Bu arada Elon Musk’ın araç için özel bir SpaceX paketi geliştirdiği de biliniyor. Eğer gerçekse kurulacak altyapı ile aracın uçabileceği söyleniyor. Burada bir uçak gibi değil yerden sadece belirli bir mesafe havalanacağı söylenen elektrikli otomobil, bu özelliği ciddi ciddi taşıyacak gibi duruyor. Konulacak gaz itici sistem sayesinde yerden kalkarak yol alabileceği söylenen bu özel Tesla Roadster versiyonu, gerçekten çok merak ediliyor. Bir diğer versiyona ise performansı artırmak adına ufak roketlerin yerleştirilebileceği aktarılıyor. Burada çılgın planlar yapılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni nesil Tesla Roadster için paylaşılan ilk teknik detaylar şöyleydi

Hatırlamak adına araç 0’dan 100 km/s hıza sadece ama sadece 1,9 saniyede çıkabiliyor. Üç motor üzerine kurulan ve dört çeker olan araç, maksimum 400 km/s hız yapabiliyor ve tam 1.000 km menzil sunuyor. 200 kWh bataryaya sahip olduğu belirtilen elektrikli otomobil, sunduğu 10.000 Nm tork değeriyle nefesleri kesiyor. 2020 yılından sonra 250 bin dolara satılacak araç, şimdiden birçok kişi tarafından satın alınmış durumda.

İlgili Video