reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Roadster

Yeni nesil Tesla Roadster hakkında üzücü gelişme

Yeni nesil Tesla Roadster, çok uzun zamandır bekleniyor. Ancak aracı uzun bir süre daha beklememiz gerekecek gibi görünüyor.

Tesla Roadster, firmanın en çok merak edilen otomobili konumunda yer alıyor. 2017 yılında tanıtıldığında 2020’de geleceği aktarılan araç, son gelen bilgilere göreyse ancak 2022 yılında yollardaki yerini alacak. Çoğu kişi tarafından elde edilemeyecek olmasına rağmen yine de modelin ciddi şekilde gecikecek olması gerçekten üzüyor. İlginç olarak elektrikli pickup Cybertruck‘ı yeni Roadster‘ın önüne alan ve önceliği ona vereceklerini belirten CEO Elon Musk, bu konuda yeni hiper elektrikliyi bekleyenlerin moralini bozacak gibi görünüyor. Hatırlarsınız Elon Musk’ın araç için özel bir SpaceX paketi geliştirdiği de biliniyor. Eğer gerçekse kurulacak altyapı ile aracın uçabileceği söyleniyor. Burada bir uçak gibi değil yerden sadece belirli bir mesafe havalanacağı söylenen elektrikli otomobil, bu özelliği ciddi ciddi taşıyacak gibi duruyor. Konulacak gaz itici sistem sayesinde yerden kalkarak yol alabileceği söylenen bu özel Tesla Roadster versiyonu, gerçekten çok merak ediliyor. Ancak tüm bunlar için artık 2022’ye kadar beklememiz gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni nesil Tesla Roadster için paylaşılan ilk teknik detaylar şöyleydi

Hatırlamak adına araç 0’dan 100 km/s hıza sadece ama sadece 1,9 saniyede çıkabiliyor. Üç motor üzerine kurulan ve dört çeker olan araç, maksimum 400 km/s hız yapabiliyor ve tam 1.000 km menzil sunuyor. 200 kWh bataryaya sahip olduğu belirtilen elektrikli otomobil, sunduğu 10.000 Nm tork değeriyle nefesleri kesiyor. 2020 yılından sonra 250 bin dolara satılacak araç, şimdiden birçok kişi tarafından satın alınmış durumda.

İlgili Video