reklamı kapat

POPÜLER

Samsung banka kartı Apple Card

Samsung imzalı banka kartı ortaya çıktı; işte detaylar

Teknoloji devi Apple’ın Apple Card isimli titanyum kredi kartı sonrasında Huawei Card ve Google Card ortaya çıkmıştı. Sürece Samsung da giriyor.

Teknoloji şirketleri son dönemde finans tarafına hiç olmadıkları kadar ilgi duymaya başladı. İşte bu konudaki en önemli hamle Apple Card olmuştu. Apple’ın kredi kartı Apple Card, Apple Pay destekli yerlerde dijital olarak, Apple Pay desteklemeyen mağazalarda ise fiziksel olarak kullanılabilecek bir kredi kartı olarak dikkat çekti. Bu Türkiye’de çalışmayan kart için Goldman Sachs ve Mastercard ile ortaklık yapan firma, kartıyla rakiplerinden farklı bir yol izliyor. Titanyum kartın üzerinde “kart numarası, CVV, son kullanma tarihi ve imza” yer almıyor. ABD’de geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşan kart, geçtiğimiz günlerde Google Card isimli bir rakip kredi kartına daha kavuşacak haberleriyle gündeme gelmişti. Daha sonra ise Huawei’nin Huawei Card isimli kendi kredi kartı sızdırılmıştı. İşte bu alanda Samsung da yer almak istiyor. Firmanın yaz aylarında Pay sistemiyle entegre bir banka kartı duyuracağı söyleniyor. Dev isim burada direkt harcama ile para yönetimine odaklanıyor gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung banka kartı çok da sürpriz olmadı

Firmanın resmi olarak duyurusunu yaptığı bu gelişme, Sang Ahn’ın açıklamasına göre SoFi ortaklığında hayat bulacak. Yüzde 99 ihtimalle Türkiye’de olmayacak bu servis, başta sadece Güney Kore ve ABD’de sunulabilir deniyor.

İlgili video