reklamı kapat

POPÜLER

Apple Card

Apple Card için hazırlanan etkileyici AR konsepti [Video]

Teknoloji devi Apple’ın Apple Card isimli titanyum kredi kartı için gerçekten inanılmaz bir AR konsepti hazırlanmış durumda.

İlk tanıtıldığında çok ses getiren Apple Card, Türkiye’de çalışmadığından bilmeyenler için Apple Pay destekli yerlerde dijital olarak (Apple Pay üstünden), desteklemeyen mağazalarda ise fiziksel olarak kullanılabilecek bir kredi kartı. Bu ürün için Goldman Sachs ve Mastercard ile ortaklık yapan firma, kart için hali hazırda kullanılan birçok çözümden farklı bir yol izliyor. Titanyumdan kartın üzerinde “kart numarası, CVV, son kullanma tarihi ve imza” yer almıyor. İşte bu kart bir konsept çalışma ile geleceğe taşındı. Biliyorsunuz Apple uzun süredir bir AR-VR gözlük üzerinde çalışıyor. Henüz çıkışa hazır olmayan bu ürün, Volodymyr Kurbatov tarafından hazırlanan çalışmada hayali de olsa kredi kartına hayat veriyor. Yukarıdaki videoda görebileceğiniz çalışma, ilk olarak inanılmaz kaliteli hazırlanmış. Videoda kart hakkındaki tüm bilgiler AR altyapısı ile hayat buluyor ve bu veriler arasında kart üstünde yapılacak kaydırma hareketleri ile gezilebilmesi hayal ediliyor. Buna benzer bir deneyimi kesinlikle başlık çıktığı zaman Apple’ın da sunması gerekiyor şeklinde yorumlar yazılmasına neden olan video, gerçekten dikkat çekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Card benzeri bir kredi kartı kısa süre önce Huawei’den de gelmişti

Hatırlarsınız firmanın kısa süre önce Huawei Card isimli kendi kredi kartı sızdırılmıştı. Bu sürpriz oluşturan kart, Huawei Pay kapsamında çalışıyor ve açıklandığı kadarıyla sadece Çin pazarına hitap ediyor. Kullanıcının avantajına birçok ekonomik faydasının olduğu aktarılan kredi kartı, halen çok aşırı şekilde detaylanmış değil.

İlgili video