reklamı kapat

POPÜLER

Apple Card

Titanyum kredi kartı “Apple Card” için beklenen açıklama yapıldı

CEO Tim Cook, Apple Card isimli sürpriz kredi kartı için beklenen açıklamayı yaptı. Kartın kullanıma çıkacağı tarih sonunda açıklandı.

Teknoloji devi Apple, geçtiğimiz aylarda önemli bir etkinlik yapmış ve burada dijital veya fiziksel kredi kartı olan Apple Card ile karşımıza çıkmıştı. Satışa çıktığı zaman birkaç dakika içerisinde elde edilebilecek kart, Apple Pay destekli yerlerde dijital olarak (Apple Pay üstünden), desteklemeyen mağazalarda ise fiziksel olarak kullanılabilecek. Kredi kartı için Goldman Sachs ve Mastercard ile ortaklık yapan firma, kart için hali hazırda kullanan birçok çözümden farklı bir yol izliyor. Şık bir tasarıma sahip olan kartın üzerinde “kart numarası, CVV, son kullanma tarihi ve imza” yer almıyor. Ayrıca bu kart şaşırtıcı şekilde titanyumdan üretiliyor. Kart üstünden yapılan alışverişlerde birçok konuda avantaj getirecek ve yapılan tüm işlemlerin gerçek zamanlı görünümlerini Cüzdan uygulaması üzerinden sunacak olan firma, harcamaları kategorilere ayıracak. İşte bu alışveriş sürecine yenilik katacak kart, resmi olarak ağustos ayı içerisinde kullanıma çıkıyor. Direkt olarak Tim Cook’tan gelen bilgi, süreci sonunda kesinleştirmiş oluyor. Kart ilk olarak Amerika’da kullanılabilecek. Apple Card daha sonra Apple Pay’in olduğu diğer yerlerde de aktif edilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Card Türkiye’ye gelir mi?

Bunun cevabı açık olarak hayır. Çünkü biliyorsunuz Apple Play halen Türkiye’de aktif edilmiş değil. Bu açıdan kartın buraya gelme ihtimali 2020 için bile zor görünüyor.

İlgili video