reklamı kapat

POPÜLER

Google Card

Apple Card, Huawei Card ve şimdi de Google Card

Teknoloji devi Apple’ın Apple Card isimli titanyum kredi kartı sonrasında Huawei Card ortaya çıkmıştı. Şimdi ise Google Card gündemde.

Kısaca hatırlamak adına Apple Card, Apple Pay destekli yerlerde dijital olarak, Apple Pay desteklemeyen mağazalarda ise fiziksel olarak kullanılabilecek bir kredi kartı. Bu Türkiye’de çalışmayan kart için Goldman Sachs ve Mastercard ile ortaklık yapan firma, kartıyla rakiplerinden farklı bir yol izliyor. Titanyum kartın üzerinde “kart numarası, CVV, son kullanma tarihi ve imza” yer almıyor. ABD’de geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşan kart, yakında Google Card isimli bir rakip kredi kartına daha kavuşacak. Google Pay içerisinde ortaya çıkan yukarıda gördüğünüz kart, “debit kart” olarak tasarlanmış. Yani direkt olarak para hesabına ulaşım için hazırlanan sürüm, fiziksel olarak elde edilebilecek deniyor. Özel uygulaması üstünden finansal verilerine detaylı olarak erişim sunacak kart, plastik tasarlanıyor ve üstünde her müşteriye özel olduğu düşünülen bir kod benzeri mavi ve yeşil noktalar taşıyor. Bu kartın ilk aşamada sadece CITI ve Stanford Federal Credit Union ortaklığıyla ABD’de kullanıma çıkacağı düşünülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Card öncesinde ortaya çıkan Huawei Card için neler biliyoruz?

Hatırlarsınız firmanın kısa süre önce Huawei Card isimli kendi kredi kartı sızdırılmıştı. Bu sürpriz oluşturan kart, Huawei Pay kapsamında çalışıyor ve açıklandığı kadarıyla sadece Çin pazarına hitap ediyor. Kullanıcının avantajına birçok ekonomik faydasının olduğu aktarılan kredi kartı, halen çok aşırı şekilde detaylanmış değil.

İlgili video