reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Card

Apple Card benzeri Huawei Card ortaya çıktı; işte detaylar

Teknoloji devi Apple’ın Apple Card isimli titanyum kredi kartı gibi bir kredi kartı da Huawei tarafından geliyor. Kısa süre önce Huawei Card ortaya çıktı.

İlk tanıtıldığında çok ses getiren Apple Card, bilmeyenler için Apple Pay destekli yerlerde dijital olarak (Apple Pay üstünden), desteklemeyen mağazalarda ise fiziksel olarak kullanılabilecek bir kredi kartı. Bu ürün için ABD özelinde Goldman Sachs ve Mastercard ile ortaklık yapan firma, kart için hali hazırda kullanan birçok çözümden farklı bir yol izliyor. Şık bir tasarıma sahip olan kartın üzerinde “kart numarası, CVV, son kullanma tarihi ve imza” yer almıyor. Ayrıca bu kart şaşırtıcı şekilde titanyumdan üretiliyor. İşte bu alanda Huawei de yer almak istiyor. Firmanın kısa süre önce sızdırılan Huawei Card isimli kendi kredi kartı, Huawei Pay kapsamında çalışıyor ve şimdilik sadece Çin pazarına hitap ediyor. Kullanıcının avantajına birçok ekonomik faydasının olduğu aktarılan kredi kartı, henüz çok aşırı şekilde detaylanmış değil. Ancak sade ve şık bir tasarımı bulunan kart, destekli yerler için kullanışlı görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Card Türkiye’ye gelmedi. Peki Huawei Card gelir mi?

Bu oldukça ama oldukça zor görünüyor. Ancak yine de yüzde 100 kesin konuşmuyoruz. Biliyorsunuz Huawei son dönemde “yapmaz / yapılamaz” denilen birçok şeyi gerçeğe dönüştürüyor.

İlgili video