reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Money

Karşınızda Samsung imzalı banka kartı: “Samsung Money”

Apple’ın Apple Card isimli titanyum kredi kartı sonrasında Huawei Card ve Google Card ortaya çıkmıştı. Sürece Samsung Money ile Samsung da dahil oldu.

Bilmeyenler için Apple Card, Apple Pay destekli yerlerde dijital olarak, Apple Pay desteklemeyen mağazalarda ise fiziksel olarak kullanılabilecek bir kredi kartı olarak hayatımızda yer alıyor. Bu maalesef Türkiye’de çalışmayan kart için Goldman Sachs ve Mastercard ile ortaklık yapan firma, kartıyla rakiplerinden farklı bir yol izliyor. Titanyum kartın üzerinde “kart numarası, CVV, son kullanma tarihi ve imza” yer almıyor. İşte bu alanda teknoloji devi Samsung, SoFi ortaklığıyla hayat bulan Samsung Money yer alacak. Direkt olarak ödeme sistemi Samsung Pay ile bağlı olarak çalışan kart, fiziksel haliyle sayfada görebileceğiniz koyu gri renkte hazırlanmış. Herhangi bir hesap ücreti olmadığı aktarılan kart, özel uygulaması üzerinden rahatlıkla yönetilebiliyor ve tahmin edebileceğiniz üzere şu an için bir Türkiye desteğine sahip değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Money çok büyük ses getirmeyebilir

Kullanılarak yapılan satın alımlarda ödül puanları veren ve bunların bir süre sonra nakit paraya çevrilmesine imkan tanıyan kart, güzel olmasına rağmen çok geniş bir kitleye ulaşmayabilir. Bu arada Apple ile Samsung gibi alanda yukarıda da dediğimiz gibi Google ve Huawei de çalışmalar yapıyor. Huawei’nin kartı halihazırda gösterildi. Google’ın da yakında ilk kartı için duyuruyu yapması bekleniyor.

İlgili Video