reklamı kapat

POPÜLER

Apple Card

Vivo imzalı ilk kredi kartı VivoCard gündemde

Apple’ın Apple Card isimli titanyum kredi kartı sonrasında birçok rakipten farklı kartlar geldi. Şimdi Vivo imzalı VivoCard gündemde.

Halen bilmeyenler için Apple Card, Apple Pay destekli yerlerde dijital olarak, Apple Pay desteklemeyen mağazalarda ise fiziksel olarak kullanılabilecek bir kredi kartı.

Bu henüz Türkiye’de çalışmayan ve ileride de gelecek gibi durmayan kart için Goldman Sachs ve Mastercard ile ortaklık yapan Apple, kartıyla rakiplerinden farklı bir yol izliyor.

Titanyum kartın üzerinde “kart numarası, CVV, son kullanma tarihi ve imza” yer almıyor. ABD’de geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşan kart, daha sonra farklı firmalardan rakipler / alternatifler kazandı.

İşte bunlar arasına telefon pazarının en büyük isimlerinden Vivo da katılacak gibi görünüyor. Alınan resmi kayıta göre firma VivoCard üzerinde çalışıyor. Bu aslında çok da sürpriz olmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Vivo dışında OPPO da alanda çalışıyor

Sürpriz olmuyor dememizin arkasında tam da bu yer alıyor. OPPO ile Vivo, detaylarına burada yer verdiğimiz Çin merkezli dev firma BBK’nın çatısı altında yer alıyor.

Bu açıdan aynı çatı altında ortak çalışmalar yapılıyor olabilir. Yüksek ihtimalle BBK’daki her telefon üreticisi aynı altyapıyı kullanır, sadece kullanıcı tercihine bağlı olarak marka farklılaşabilir.

Şimdilik VivoCard pek bir detay bulunmuyor ancak alınan resmi kayıtlar üzerinden Vivo’nun kartı global olarak kullanıma sunma planı bulunuyor. Vivo’nun Türkiye’de de operasyonu bulunan ancak firma yüksek ihtimalle kartını buraya getirmeyecektir.

Kredi kartı konusunda Apple yanında Samsung ve Huawei’nin de hali hazırda önemli adımları bulunuyor. Bunu da ek bilgi olarak belirtelim.

Not: Görsel Apple Card’ı gösteriyor.

İlgili video