reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S20 Plus Samsung Galaxy S20 Fan Edition

Samsung’a Galaxy S20 ailesinden gelen kötü haberler

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, Galaxy S20 ailesiyle beklentilerin oldukça gerisinde kalmış gibi görünüyor. İşte açıklanan son rakamlar;

Samsung Galaxy S20 ailesi yılın başında tanıtıldığı zaman çok ses getirmişti. Donanım ve tasarım konusunda iddialı olan telefonlar, bu iddialarını satış konusunda ise sürdüremiyor. Söylendiği kadarıyla satışla bağlantılı olarak modellerin 2020 ilk çeyrek sevkiyat rakamları 8,3 milyonda kaldı. Bu rakamın (2019 ilk çeyrekte) Galaxy S10 serisinde 10,3 milyon seviyesinde olduğu aktarılıyor. Hatta bu rakamda Galaxy S10e verilerinin olmadığı söyleniyor. Yani farkın çok daha büyük olduğu aktarılıyor. Geçtiğimiz yıla oranla yeni amiral gemisi serisi yüzde 32’den fazla bir düşüş gören firma, tahmin edebileceğiniz üzere bu durumdan çok memnun değil. Huawei’nin ABD ambargosu nedeniyle zor duruma düşmesine rağmen amiral gemisi seviyesinde büyüme göremeyen Samsung, yeni serinin yüksek fiyatı ve yeni koronavirüs Covid-19 yüzünden ilk çeyreği kötü geçirmiş durumda. Halen tüm sektörün en üstünde bulunan firmanın, diğer çeyreklerde bu durum tersine çevirip çeviremeyeceği çok merak ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aileye en son Samsung Galaxy S20 Tactical Edition dahil oldu

Üç farklı modelden oluşan Galaxy S20 ailesinin en yeni üyesi Samsung Galaxy S20 Tactical Edition, direkt olarak askeri kullanıma odaklanıyor. Çok zorlu ortamlarda sorunsuz olarak görev yapması için hazırlanan özel bir hazne ile gelen telefon, kolay kolay kullanılmaz hale getirilemeyecek izlenimi oluşturuyor. Teknik özellikleri normal Galaxy S20 ile aynı olan yani gücünü Snapdragon 865 işlemciden alan telefon, gece görüş sistemleriyle açıldığı zaman ekranı kapatan bir “night-vision” moduna da sahip. Birçok uygulamayı tek tuşla açmayı kolaylaştıran ve sessiz moduyla tüm iletişimi saniyeler içerisinde kesebilen Tactical Edition, son kullanıcıya satılmayacak.

İlginizi Çekebilir

Şişirilebilir elektrikli motosiklet modeli