reklamı kapat

POPÜLER

Donald Trump iPhone Tim Cook Apple

Donald Trump ve garip “sosyal medyayı” kapatırız tehdidi!

ABD başkanı Donald Trump, ilginç açıklamaları ile gündemde düşmüyor. Bu sefer başkandan garip bir “sosyal medyayı” kapatırız tehdidi var.

Donald Trump biliyorsunuz sosyal medyayı aktif olarak kullanıyor. Spesifik olarak da Twitter’da çok aktif olan başkan, kısa süre önce bu konuda sürpriz bir gelişme ile gündeme gelmişti. Twitter ilk kez Trump’ın yaptığı bir paylaşımı “yanıltıcı içerik” olarak tanımlamıştı. Bunun üzerine de Trump, Twitter’ı “ifade özgürlüğünü boğmakla” suçlamıştı. Şimdi ise başkan yine konuştu ve sosyal medya şirketleri için yeni düzenlemeler getirilebileceğini ya da tamamen kapatılabileceklerini söyledi. Başka burada tam olarak “Cumhuriyetçiler Sosyal Medya Platformlarının muhafazakâr sesleri tamamen susturduğunu hissediyor. Bunun bir kez daha olmasına izin vermemek adına onları güçlü bir şekilde düzenleyeceğiz veya kapatacağız” ifadelerini kullandı. Trump’ın sosyal medya şirketlerini kapatma gibi bir amacı elbette bulunmuyor. Başkanın milyar dolarlık dev internet ağlarını kapatması söz konusu bile değil. Ancak yapılacak bazı düzenlemelerin Twitter gibi ağlarda ciddi sıkıntılar yaratabileceği söyleniyor.

https://twitter.com/realDonaldTrump/status/1265601611310739456?s=20

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Donald Trump Twitter üzerinden sürekli gündem olan bir siyasetçi

Bunların da çoğu da güzel şeyler ile olmuyor. Bu yüzden sosyal medya kullanımına sınırlandırma getirildiği bilinen ve sadece belirtli bir süre Twitter’da yer alabilen başkan, bakalım gelecekte sosyal medya ağlarına gerçekten bir düzenleme getirecek mi? Bunu hep birlikte göreceğiz.

İlginizi Çelebilir

Şişirilebilir bir elektrikli motosiklet olduğunu biliyor muydunuz?