reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 5 DualSense

PlayStation 5 sitesi güncellendi, ilk oyunlar netleşti!

Xbox Series X rakibi çok merak edilen yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 için yeni gelişmeler var. Konsol için heyecan artıyor.

Sony kısa süre önce sürpriz bir adım attı ve yeni nesil oyun konsolu için resmi sitesini güncelledi. Açıldığı zaman direkt olarak PlayStation 5 geliyor ibaresinin kullanıcıları karşıladığı yeni sayfada, üç ana kategoride şu açıklamalar yer alıyor:

Yıldırım hızı: PlayStation konsolunun yapabileceklerinin kurallarını baştan yazan özel CPU, GPU ve Entegre G/Ç ile SSD’nin gücünden faydalanın.

Çarpıcı oyunlar: İnanılmaz grafiklere hayran kalın ve yeni PS5 özelliklerini deneyimleyin.

Nefes kesici etkileyicilik: Dokunsal geri bildirim, uyarlanabilir tetikleyiciler ve 3D Ses teknolojisi desteğiyle daha derin bir oyun deneyimini keşfedin.

Tahminler doğru çıkarsa 499 dolarlık bir fiyat etiketiyle raflardaki yerini alacak konsol, başka bir kaynak tarafından açıklandığı kadarıyla ilk çıktığında şu oyunlar ile keyifli saatler sunacak:

-Madden 21
-EA Sports NHL 21
-Moonray
-Gothic Remake
-MicroMan
-Nith’O Infinity Reborn
-Observer System Redux
-Path of Exile 2
-Outriders
-PsyHotel
-Quantum Error
-Rainbow Six Quarantine
-Rainbow Six Siege
-Redo! Enhanced Edition
-A Rat’s Quest: The Way Back Home
-Assassin’s Creed Valhalla
-Battlefield 6
-Chorus
-Cygni All Guns Blazing
-Dauntless
-DiRT 5
-Dragon Age 4
-Dying Light 2
-FIFA 21
-Godfall
-Gods & Monster
-Scarlet Nexus
-Sniper Elite 5
-Soulborn
-Starfield
-The Elder Scrolls 6
-The Lord of the Rings Gollum
-The Sims 5
-Ultimate Fishing Simulator 2
-Vampire The Masquerade Bloodlines 2
-Warframe
-Watch Dogs Legion
-WRC 9

Elbette bu listenin ilerleyen dönemde değişme ihtimali bulunuyor. Ancak ilk liste birçok oyuncuyu fazlasıyla tatmin edecek gibi duruyor. Bu arada firmadan 3 Haziran tercihinde bir etkinlik geliyor. Burada artık konsolu göreceğiz gibi duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PlayStation 5 için bilinmesi gereken diğer teknik detaylar neler?

Yeni nesil konsol gücünü AMD’nin 3. jenerasyon Zen mimarisi üzerine kurulacak sekiz çekirdekli bir işlemciden alıyor. Grafik tarafında AMD imzalı Radeon Navi ailesini kullanan PS5, 4K oyunculuğu standart hale getiriyor, 8K seviyesine çıkış yapabiliyor. Işık efektlerine çağ atlatacak Ray tracing desteği de dikkat çeken detayları arasında yer alıyor. Hepsine ek olarak PS5’in 825 GB‘lık özel NVMe SSD birimi tam 5.500 mb/saniye hızında görev yapıyor. Bu arada PlayStation 5 tarafıda ses konusunda yeni özel altyapılar üstüne kuruluyor. Yani yeni nesilde görsellik kadar işitsel deneyim de çağ atlıyor.

İlgili Video