reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 5 oyun fiyatları

Sony, PlayStation 5 oyunlarının kutu tasarımını gösterdi

Ses getiren yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 için bugün Türkiye fiyatı sızdırıldı iddiası gündemdeydi. Şimdi ise modelin oyunları için kutu tasarımı çıktı.

PlayStation 5 daha önce de aktardığımız üzere diskli ve disksiz olmak üzere iki farklı versiyona sahip. En son konsolun diskli versiyonu 499 dolar, disksiz versiyonu ise 399 dolara satılacak söylentisi gündeme gelmişti. Bugün ise konsolun Türkiye’de 7.999 TL‘ye satılacağı iddia edildi. Elbette bu fiyat bilgisi henüz kesin değil ancak sızan fiyatın Türkiye pazarı için olası olduğu düşünülüyor. Konsolu şimdi gündeme getiren ise aşağıda gördüğünüz yeni oyun kutu tasarımı oldu. Burada yeni diyoruz ama PS5 oyunlarının kutusu aslında çok da yeni sayılmaz. Firmanın yine mavi kutu rengini tercih ettiği, bu sefer mavi üstüne konsolun rengi de olan beyaz bölümler koyduğu görülüyor. Çoğu kişi yeni nesil konsolun disksiz sürümünü almayı düşünüyor ancak halen kutulu oyun satışları da ciddi rakamlara ulaşıyor. Firmalar kutulu satışı bırakmayı tercih etmiyor.

Yeni kutu tasarımı

Eski kutu tasarımı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PlayStation 5 için bilinmesi gerekenler

Tekrardan hatırlamak adına yeni nesil konsol gücünü AMD’nin 3. jenerasyon Zen mimarisi üzerine kurulacak sekiz çekirdekli bir işlemciden alıyor. Grafik tarafında AMD imzalı Radeon Navi ailesini kullanan PS5, 4K oyunculuğu standart hale getiriyor, 8K seviyesine çıkış yapabiliyor. Işık efektlerine çağ atlatacak Ray tracing desteği de dikkat çeken detayları arasında yer alıyor. Hepsine ek olarak PS5’in 825 GB‘lık özel NVMe SSD birimi tam 5.500 mb/saniye hızında görev yapıyor.

PS5’in resmi tanıtım videosu