reklamı kapat

POPÜLER

Skoda Slavia

“Kapalı kutunun” rüzgarla dans projesi; Skoda Slavia

Scala merkezli olarak hayata geçirilen Skoda Slavia projesi, marka içerisindeki öğrencilerden oluşan bir ekibin imzasıyla karşımızda olacak.

Skoda’nın uzun süre Volkswagen Golf’e rakip olarak lanse ettiği C sınıfındaki yeni modeli olan Scala ile tanışmamızın üzerinden hatırı sayılır bir zaman geçti. Türkiye pazarı için de merakla beklenen kompakt hatchback yurt dışında ise bu süreçte oldukça farklı yakıt tipi ve donanım seçeneğine kavuştu. Scala dinamikleri için kısa süre önce yapılan duruyu ise aracın şimdi de üstü açık bir yapıya bürüneceğini gösteriyor. Seri üretim için geliştirilmediği açıklanan Skoda Slavia projesi, şirketin kendi içerisinde eğitti öğrencileri tarafından tasarlanıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Skoda Slavia projesi somut dinamiklerle de değerlendiriliyor

Projenin dijital ortamdaki çizgilerinin yanında tamamlandığına kullanılacağı parçaları da konuşulmaya başlanmış durumda. Sparco koltuklar başta olmak üzere kabin içerisindeki dinamikler bu kapsamda değerlendirilip tetkik ediliyor. Araçtaki en karakteristik değişim ise sizlerin de kolaylıkla tahmin edeceği “Spider” dinamikleri olacak. Projeyi yakından denetleyen Çek otomobil üreticisi, güç aktarma organları hakkında hala bir şey söylemedi, bu nedenle üretim modelinde bulunan standart motorlardan birinin araçta kullanılması bekleniyor. Slavia’nın resmi tanıtım etkinliğinin ne zaman düzenleceği de kısa süre içerisinde açıklanacak.

İlginizi çekebilir

Ailenin yeni üyesi Kamiq