reklamı kapat

POPÜLER

Skoda Slavia

Avrupa’yı aratmıyor; Skoda Slavia için ilk kez kokpit detayları paylaşıldı

Resmi tanıtımına yaklaşık bir hafta kalan Skoda Slavia, iç tasarımından gelen ilk parçayla Fabia ile olan bağlantıyı ortaya koyuyor.

18 Kasım’da gerçekleştirilecek olan tanıtımıyla resmi olarak tanışacağımız Skoda Slavia için geri sayımda adım adım sona yaklaşıyoruz. Son birkaç haftalık süreçte araçla ilgili detaylar göndererek nabız yükseltmeye devam eden Skoda cephesi, nihayet kokpitten de parçalar göndermeye başladı. Geçtiğimiz günlerde paylaşılan dış tasarım dinamikleriyle ailenin Avrupalı versiyonlarını aratmayacak çizgilere sahip olacağını gördüğümüz Slavia, kokpitiyle de bunu yansıtacağının sinyallerini veriyor. Yeni nesil Fabia’nın ön konsolunun büyük oranda aynı şekilde yansıtıldığı model için, “sedan nitelikli Fabia” demek çok da yanlış olmayacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Skoda Slavia teknik özellik beklentileri

MQB-AO-IN platformu üzerine geliştirilecek olan Slavia, markasının Hindistan pazarı odağında satışa sunduğu ikinci model olmaya hazırlanıyor. Bugüne kadar ortaya çıkan detaylar arasında aracın ebatları da var. 4.541 milimetre uzunluk, 1.752 milimetre genişlik, 1,487 milimetre yükseklik ve 2.651 milimetre aks mesafesine sahip olacak Slavia, Fabia ile Octavia arasında konumlacak. Slavia’nın kaputun altında ise şu aşamada iki seçenek ön plana çıkıyor. Giriş seviyesinde 1.0 litrelik üç silindirli motor 115 beygirlik güçle gelirken, bir üst pakette is 1,5 litrelik dört silindirli ünite 150 beygirle geliyor. Şanzıman tarafında 6 kademeli manuel ünite her iki motorda da standart görünüyor. Otomatik seçenek ise 1,5 litrelik motorla tercih edilebilecek. Gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlgili video