reklamı kapat

POPÜLER

Skoda Slavia için teknik detaylar belirmeye başladı

Hindistan merkezli olarak geliştirme süreci devam eden Skoda Slavia cephesinden önemli rakamsal veriler görünmeye başladı.

Geliştirme sürecinin ilk günlerinden itibaren yakından takip ettiğimiz Skoda Slavia cephesinden bilgiler gelmeye devam diyor. Kamuflajlı olarak prototip versiyonuyla sokaklarda boy gösteren kompakt sedan segmentindeki otomobil Hindistan merkezli olarak kullanıcıların karşısına çıkarılacak. Pazara özel nitelikler taşıyan MQB-AO-IN platformu üzerine geliştirilen Slavia ile buluşan Autocar ekibi, modelle ilgili geçtiğimiz süreçte verilmeyen bazı detayları yakalama fırsatına erişiyor. Bu kapsamda son kullanıcıya ulaştırılacak olan ebatlarını gördüğümüz araç için motor seçenekleri de artık daha ciddi şekilde konuşabileceğimiz seviyede.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Skoda Slavia için masada görünen rakamlar

Bir anlamda resmiyet kazanan rakamlar verilere baktığımızda Slavia’nın 4.541 milimetre uzunluk, 1.752 milimetre genişlik, 1,487 milimetre yükseklik ve 2.651 milimetre aks mesafesine sahip olacağını görüyoruz. Aks mesafesi de dahil olmak üzere halihazırda satışta olan Octavia ürün gamından belirgin şekilde aşağıda konumlanan model, Renault Taliant ve Honda City ile doğrudan rakip olacak. Kaputun altında ise şu aşamada iki seçenek karşımızda duruyor. Giriş seviyesinde 1.0 litrelik üç silindirli motor 115 beygirlik güçle gelirken, bir üst pakette is 1,5 litrelik dört silindirli ünite 150 beygirle geliyor. Şanzıman tarafında 6 kademeli manuel ünite her iki motorda da standart görünüyor. Otomatik seçenek ise 1,5 litrelik motorla tercih edilebilecek.

İlgili video