reklamı kapat

POPÜLER

Skoda Slavia

Skoda Slavia tanıtıldı; işte Scala’nın etkileyici dönüşüm projesi

Merakla beklenen hatcback modeli Scala üzerine geliştirilen Skoda Slavia, arkasında markasının eğittiği öğrenci ekibini barındırıyor.

Skoda Slavia, ilk detaylarıyla temmuz ayının ilk çeyreğinde karşımıza çıkarılan konsept bir proje olarak yüzünü göstermeye başladı. Şirketin kendi içerisinde eğittiği öğrencileri tarafından tasarlanarak hayata geçirileceği de ilk duyuruyla ifade edilen aracın tanıtımıysa bugün gerçekleşti. Dijital kaynaklar üzerinden paylaşılan resmi duyuru üzerinden karşımıza çıkarılan model, henüz Türkiye pazarına giriş yapmayan hatcback modeli Scala’nın üzerine geliştirildi. Projenin en temeliyse 1957 model yıllı Skoda 1100 OHC yarış aracına dayanıyor. Slavia, 2014’ten bu yana yedinci konsept öğrenci otomobili olarak da kayıtlardaki yerini alacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Skoda Slavia, parçalarıyla ailenin diğer üyelerinden dinamikler barındırıyor

Slavia’ya baktığımızda ön uçtan A sütunlarına kadar, Scala üretim modeliyle aynı olduğunu çok net bir şekilde görebiliyoruz. Bundan sonraki tüm parçalar ise tamamen aracın karakteri üzerine şekilleniyor. Tavanın olmayışı, koltuklar, kokpit ve arka bölümün tamamını bu dinamikler üzerine kurulmuş durumda. Modelde kullanılan 20 inçlik jant seti Kodiaq RS’den alınırken, fren sistemi ve tekerlek göbekleri de Octavia vRS’den geliyor. Kaputun altında ise bizleri üzerinde herhangi bir değişimin olmadığı bir ünite karşılıyor. 150 PS’lik güç üreten versiyonuyla 1.5 litrelik TSI motor ve yedi kademeli DSG çift kavramalı şanzıman buradaki temel bileşen.

İlginizi çekebilir

Ailenin yeni üyesi Kamiq