reklamı kapat

POPÜLER

Ineos Grenadier Land Rover Defender
Land Rover Defender

Klasik Land Rover Defender tutkusunu modern dünyaya taşıyor; Ineos Grenadier ile tanışın

Daha önce otomobil tecrübesi olmamış bir beyin takımının arkasında olduğu Ineos Grenadier, efsaneleşmiş Land Rover Defender karakteriyle meraklılarının ilgisini çekecek.

Land Rover Defender bugün otomobil tarihine bakıldığında sınıfının en ikonik isimleri arasında. Jeep Wrangler ile birlikte keyifli bir rekabete dönüşen süreçte maalesef Defender‘ı uzun zamandır yenilenen dinamikler üzerinde sokaklarda göremiyorduk. Ta ki 2020 yılına kadar. Uzun süren bir bekleyişin ardından yepyeni bir jenerasyona kavuşturulan modeli, ikon yapan dış tasarım noktasıysa meraklılarını ikiye böldü. Kimileri yeni yüzü beğenirken kimileri için asla eskisinin yerini alamayacak bir model ortaya çıkarılmıştı. Ineos Grenadier de bu tartışmanın ikinci seçeneği içerisinde olan bir ekip tarafından eski çizgiyi modern dünyaya taşıma iddiasıyla karşımıza çıkıyor.

Land Rover Defender

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Land Rover Defender çizgileri modelin her noktasında kendisini hissettiriyor

Projenin arkasında, çıkış noktası bir otomobil üreticisi olmayan, dünyanın en büyük kimyasal üreticilerinden Jim RatcliffeL var. Yaratıcı ekibin klasik Defender’a olan hayranlığı ve özlemi, Ineos’un üzerindeki çizgilerle gayet açık. Aracın ön tarafında; siyah bir tampon, büyük dairesel farlar ve ızgaraya eklenen ikincil ışıklar dikkat çekiyor. . Orijinal Defender’da olduğu gibi, ön çamurluklar üzerine oturulacak kadar güçlü şekilde tasarlanmış. Tavana entegre edilen demirlerle de yük taşımak için önemli bir destek sunuluyor. Aracın süspansiyon sisteminin Mercedes G-Class’tan tanıdığımız Magna Steyr imzası taşıyacak olması da ayrıca belirilmesi gereken parçaları arasında. Grenadier’in kaputunun altında ise BMW motorununun kullanılması bekleniyor. 3.0 litrelik turbo altı silindirli makine ve 8 kademeli ZF otomatik şanzımanın buradaki temeli oluşturacağunu görüyoruz. Rakamsal veriler ise henüz netlik kazanmış değil. Ineos, aracı 2021’de Amerika pazarına sunmayı amaçlıyor. Fiyat olarak ortaya atılan ilk rakam ise 30.000 dolarlık bir başlangıç fiyatı.

İlginizi çekebilir

Bisikletle SUV’yi harmanlayan Karoq Velo