reklamı kapat

POPÜLER

Land Rover Defender SVR

Land Rover Defender SVR ilk söylentileri üzerinden nabız vermeye başladı

Kısa süre içerisinde dünyanın çeşitli bölgelerinde gündeme oturan Land Rover Defender SVR söylentileri, şimdiden beklenti yaratmayı başardı.

Yaklaşık 2 yıl gibi uzun bir zamanın ardından bekleyişimizi eylül ayında sonlandıran yeni nesil Land Rover Defender kimilerinin beğenisini kazanırken kimileri için çok da heyecan verici bir dönüş gerçekleştiremedi. Geride bıraktığı tarihinde gerek tasarım karakteri gerekse arazi performansıyla apayrı bir yerde konumlanan model, kısa ve uzun şasi seçenekleriyle sunulmaya devam ediliyor. Ağırlıklı olarak tasarım konusunda yapılan eleştirilerinse gündemini henüz yaratmaya başlayan SVR versiyonuyla nispeten biraz daha hafifleyeceğini düşünüyoruz. Tanıtımının gerçekleştmesiyle birlikte aklımıza gelen ilk sorulardan birisi olan bu performans versiyonu ilk kez AutoExpress tarafından kaynaklara yansıtıldı. Kısa süre içerisinde otomobil dünyasının farklı bölgelerinde anasayfalara düşen beklentiler ve detaylar 2021 yılında bu ihtimalin gerçekleşeceğine işaret ediyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Land Rover Defender SVR

Kaputunun altında sekiz silindirli bir motorla geleceği söylenen Defender SVR için halihazırda bir prototip versiyonun dahi hayata geçirildiği dikkat çekiyor. Warwickshire‘da yer alan tesislerde test süreciyle ilgili girişimlerin yapıldığı ve geliştirmenin SVO departmanındaki mühendisler tarafından yürütüleceği de yine üzerinde durulması gereken noktalar arasında. Şu anda daha çok merak edilen ve üzerinde durulan parçanınsa motor olduğunu söyleyebiliriz. BMW ortaklığıyla geliştirilececek V8 makinenin, aracın doğrudan rakibi olacak Mercedes-AMG G63 karşısında ne kadar performans sergileyeceği de fazlasıyla önemli. Twin-turbo desteğiyle 600 beygirlerin üzerinde rakamların konuşulduğu son detaylar içerisinde aracın altyapısı da büyük yer kaplıyor. Sadece fren, süspansiyon gibi parçaların ötesinde, doğrudan şasi üzerinde yapılacak geliştirmelerle SVR versiyonunu asfalta indirme çalışmaları olduğunu görüyoruz. Nitekim SVR versiyonu için elektronik ortamda geliştirilen temsili konsept tasarım için de benzer etkileyicilikte olduğunu söyleyebiliriz. Önümüzdeki yıl içerisinde daha net detaylarını görmeyi beklediğimiz süreçle ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlgili video

2020 Land Rover Defender tanıtım filmiyle nefes kesiyor