reklamı kapat

POPÜLER

BMW X6 M’e rakip olacak Range Rover Velar SVR, tüm zamanların en hızlı Land Rover’ı olabilir

Geliştirme süreci devam eden Range Rover Velar SVR, ağırlık bölümündeki avantajını kullanarak Land Rover’ın en hızlısı olma yolunda ilerliyor.

Range Rover ailesine geçtiğimiz yıl katılarak kısa sürede adından söz ettirmeyi başaran Velar, dış tasarımı itibarıyla tüm zamanların en etkileyicilerinden birisi olarak nitelendirildi. Kokpit bölümünde kullanılan teknolojileri ve genel yapısı itibarıyla da kendinden sonra gelecek modellerin öncülüğünü üstlenen araç, tüm bunların meyvesini “Dünyada Yılın Otomobili” ödülünün son üç finalisti arasına girerek aldı. Aynı zamanda yarışmanın favorisi olarak da gösterilen modeline olan ilgiden fazlasıyla memnun olan Range Rover ise henüz işini tamamlamış değil. Velar’ın performans versiyonu olan SVR‘ın testlerine hız kesmeden başlayan mühendisler, markanın bu zamana kadarki en hızlı versiyonunu hayata geçirmeye hazırlanıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Binek modellere yakın olacak

BMW X6 M’e rakip olarak gösterilen Velar SVR’da, Sport SVR’da gördüğümüz süperşarj destekli 5.0 litrelik V8 motorun yer almasını bekliyoruz. Kamuflajlı olarak pist içerisinde yakalanan test aracında bu motorun kullanıldığını doğrulayan kaynaklara göre, 550 beygirlik bir güç ve 680 Nm torkla araca entegre edilecek bu ünite Sport SVR’ın 4,5 saniyelik hızlanma değerini geride bırakacak. Bunu sağlayacak en temel etmen ise Velar SVR’on Sport SVR’dan çok ciddi anlamda hafif bir yapıya sahip olması. Eğer her şey planlandığı gibi giderse 0’dan 100’e hızlanmasını 4,2 saniyede tamamlayacak olan Velar SVR, bu zamana kadar yapılmış en hızlı Land Rover rozetine sahip olacak. Kamuflajlı fotoğraflarda tamponlar başta olmak üzere gövdede sportif değişimlerin ve hafif jantların yer aldığı görülen araç bu yıl içerisinde karşımıza çıkacak gibi gözüküyor. Gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.