reklamı kapat

POPÜLER

Range Rover Velar

Manhart imzasıyla gelen etkileyici Range Rover Velar modifikasyonu

Almanya merkezli popüler modifikasyon şirketi Manhart, son projesiyle Range Rover Velar dinamiklerini görsel ve performans bazında ileriye taşıyor.

Koronavirüs süreciyle birlikte yeni modellerin tanıtımının askıya alınması, otomobil üretimiyle birlikte duraksayan parçalardan birisiydi. Neyseki burada bizi modifikasyon markaları kurtardı. Gerçekleştirdiği projelerle sık sık LOG.com.tr’de yer verdiğimiz Manhart şimdi de Range Rover Velar ile karşımıza çıkıyor. SV600 adıyla karşımıza çıkan proje, gövde paketiyle birlikte performans bazında oldukça nitelikli değişimleri beraberinde getiriyor. Yazılım dokunuşlarının da çevresinde gelişen projeye arkamıza yaslanıp biraz uzaktan baktığımızda ortaya çok etkileyici bir sonucun çıktığını görebiliyoruz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Range Rover Velar projesinin getirdiği performans artışı

Manhart kaputu açmasıyla birlikte Velar’a tork ve beygir bazında hatırı sayılır artış sunuyor. Fabrika çıkış olaran 680 Nm olan tork değerinin 750 Nm’ye çıkarılması burada en net hissedilecek parçalar arasında. 600 beygir olarak paylaşılan toplam güç değeri de yüzde 10 gibi bir artış demek. Ekibin bu artışlarla paralel olarak ortaya çıkan 0-100 ve maksimum hız gibi yeni bölümlerle ilgili şimdilik herhangi bir şey paylaşmadığını da notlarımız arasında aldık. Kullanıcılar bu dokunuşların ardından Velar’ın sesinde de bir farklılık sezeceğine hiç şüphe yok. Bunun için egzoz sisteminde yeniliğe giden Almanya merkezli üretici, tatmin edicilik konusunda kendisine güveniyor. 23 inçlik jantlarla birlikte gövde üzerindenki parçalar da kolaylıkla fark edilebiliyor. Kokpit bölümünde ciddi bir revizyonu barındırmayan proje önümüzdeki günlerde daha detaylı şekilde karşımıza çıkabilir.

İlginizi çekebilir

Bisikletle SUV’yi harmanlayan Karoq Velo