reklamı kapat

POPÜLER

Bursa’da üretilen özel minibüsler Las Vegas’da kullanılacak!

 - Güncelleme: 30 Mayıs 2020 17:43

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülen UR-GE projesi kapsamında üretilen özel minibüsler ABD’nin Las Vegas kentinde turlamak için gün sayıyor.

Son yıllarda Türk otomobil, otobüs ve minibüs sanayisi git gide gelişmeye başladı. Artan talep ve bütçeler ile birlikte her geçen yıl daha iyi işler ortaya koyuluyor. Bu durumun son örneklerinden biri de Bursa’dan geldi. Ticaret Bakanlığı destekleriyle sayesinde Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Projesi yani kısa adı ile UR-GE, meyvelerini vermeye başladı. Proje kapsamın üretilen 2 adet üzerine açık minibüs ABD’ye ihraç edildi. Şirket yetkilileri daha önce Avrupa’ya da özel minibüsler gönderdiklerini ve gönderilen araç sayılarının git gide artacağını söylüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Özel minibüsler ihraç edilmeye devam edilecek

Şirketin sahibi Uğur Sönmezyuva konu ile ilgili, “UR-GE sayesinde ABD’ye giderek öncesinde yapmış olduğumuz görüşmeleri sonuçlandırma fırsatımız oldu. Siparişlerin gelmesinin ardından hemen çalışmaya başladık. Ancak tüm dünyayı olumsuz etkileyen koronavirüs salgını nedeniyle şimdilik 2 araç gönderdik. Araçlar Gemlik Limanı üzerinden önce Portekiz’e oradan da ABD’ye ulaştı. Diğer siparişlerin tarihini ise şimdilik ertelemek durumunda kaldık. Salgına rağmen ihracat gerçekleştirdiğimiz için mutluyuz. UR-GE projesi ile sektörümüze güç katan BTSO Yönetimine teşekkür ediyoruz. Çalışmalarımızı yürütmeye ve yeni projelere ağırlık vermeye devam edeceğiz. “

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Projemizde 30 firma yer alıyor. Amacımız sektörün üretimdeki potansiyelini ihracata da yansıtabilmek. ABD özellikle sektör açısından son derece önemli bir pazar. Barındırdığı fırsatların yanında firmalarımızın ufkunu genişletmesi açısından da bu pazarı önemsiyoruz. Bu doğrultuda projede ilk yurt dışı pazarlama faaliyetini geçen yıl Kasım ayında ABD’de gerçekleştirmiştik. İkinci yurt dışı etkinliğimizi de bu yıl Şubat ayında yine ABD’ye düzenledik. Las Vegas kentinde düzenlenen LCT Show International Fuarı’na katılan firmalarımız ayrıca sektörün önde gelen firmalarının üretim tesislerini de inceledi.” şeklinde konuştu.

İlginizi çekebilir

Yerli otomobil tanıtım videosu

İLGİLİ HABERLER