reklamı kapat

POPÜLER

taksi

Kritik açıklamalar; Taksi, dolmuş ve minibüslere zam mı gelecek?

Koronavirüs salgını sebebi ile zor durumda olduğu söylenen Taksi, dolmuş ve minibüsler hakkında kritik açıklamalar yapıldı. Peki, ücretlere zam gelecek mi?

Koronavirüs salgını sebebi ile neredeyse tüm ulaşım sektörü sekteye uğradı. Vatandaşlar geneli itibari ile toplu taşıma kullanmak istemiyor. Alınan tüm önlemlere rağmen taksi, dolmuş ve minibüslerde yolcu sayısında ciddi bir azalma mevcut. Hal böyle olunca sektörün içindeki esnaf da zor duruma düştü. Geçtiğimiz günlerde taksiler için sokağa çıkma kısıtlaması kaldırılmış olsa da sektörde genel bir beklenti oluştu. Şoförler kendilerine özel akaryakıt ve ücret tarifelerinde zam bekliyor. Henüz yetkililerden konu hakkında resmi bir açıklama gelmedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Taksi, dolmuş ve minibüsler için zam beklentisi

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, “Yolcu taşımacılığının yoğun olduğu büyükşehirlerde taksici, dolmuşçu ve halk otobüsçü esnafı zor günlerden geçiyor. Acilen yeni bir düzenlemeyle fiyatların güncellenmesi gerekir. En azından temmuz sonuna kadar bakanlığımız bize de bir el atmalı. Minibüsçü esnafımız batmak üzeredir. Bakanlığımız talimat verirse kendilerine yardımcı da olabiliriz. Yolcu seviyemiz yüzde 50 aşağı çekildi.Taksilerde yüzde 30, minibüsler ile halk otobüslerinde yüzde 50 zam bekliyoruz. Bununla birlikte bilet fiyatlarının yanı sıra ticari akaryakıt verilerek esnafımızın bu zor günlerinde destek olunmalı.” dedi. Taksi, dolmuş ve minibüsler için olası zam haberlerini LOG.com.tr’den takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

2020 Renault Captur tanıtıldı! işte öne çıkan özellikler