reklamı kapat

POPÜLER

Ford Transit

Mustang’den gelen 10 kademeli otomatik şanzımanlı Ford Transit Türkiye’de; işte bilmeniz gerekenler

Türkiye’de üç farklı gövde tipiyle satışa sunulacak olan 10 kademeli otomatik Ford Transit, dayanıklı yapısıyla kullanıcılarına güven verecek.

Ford ticari araç ailesinin sevilen üyelerinden Transit için önemli bir versiyon Türkiye pazarına giriş yaptı. Daha fazla verimlilik ve dayanıklılık sunan ve sınıfında tek olarak kullanıcıların karşısına çıkan yeni 10 vitesli otomatik şanzımanlı versiyon, yepyeni bir kitleyi kendisine çekebilir. Müşterilerin ticaret hayatının operasyonel zorlukları ile pratiklikten ve konfordan ödün vermeden baş edebilmesini sağlayan yeni şanzıman, daha fazla dayanıklılık, artırılmış yakıt verimliliği ve 2.800 kg’a kadar çekme kapasitesi sunuyor. Ayrıca, 15 ve 17 kişilik yolcu kapasiteli Transit minibüsler için de daha fazla yakıt verimliliği ve yüksek performans sunan bir çözüm olarak öne çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ford Transit, yeni şanzımanla çok daha iddialı bir hale geliyor

Ford mühendislerinin geliştirdiği yeni şanzıman, daha önce 2020 Uluslararası Yılın Pick-up’ı (IPUA) Yeni Ford Ranger ve F-150 pickup gibi isimlerin yanı sıra Ford’un ikonik spor otomobili Mustang gibi çeşitli modellerde kullanıldı. Şimdi Transit’le birlikte sunulan, daha geniş ve büyük araçlarda işletmeler için yakıt ve bakım maliyetini en aza indirecek şekilde tasarlanan 10 vitesli otomatik şanzıman, motorun performanstan ödün vermeden en verimli kombinasyonla işlevini yerine getirmesine imkan sağlıyor.

Daha fazla dişli oranına sahip yeni 10 vitesli tasarım, Transit’in 170 PS güç üreten 2.0 litrelik EcoBlue Upgrade motorun yüksek verimliliğine en uygun performansı sunarken, sürücü tepkilerine daha duyarlı bir sürüş deneyimi yaratıyor. Gerçek zamanlı adaptif vites değiştirme özelliği, şanzımanın değişen yol koşullarına uyum sağlamasına imkan tanıyor, şehir içi yoğun dur-kalk trafik, arazi, yokuş gibi değişken koşullarda performans ve yakıt verimliliği açısından optimum vites seçimini mümkün kılıyor. Ünite ayrıca, Transit’in sürüş dinamiklerine ve teknolojilerine paralel, maksimum yakıt tasarrufu için Otomatik Başlat-Durdur (Start-Stop) özelliğiyle birlikte çalışacak şekilde geliştirildi. Şanzımanın geliştirilme sürecinde binlerce kilometrelik yorucu arazi yarışlarını da kapsayan 6 milyon kilometreyi aşan dayanıklılık testlerine tabi tutulması da altı çizilmesi gereken detayları arasında. Yeni 10 vitesli otomatik şanzımana sahip Ford Transit Minibüs 271.100 TL’den, Transit Van 194.400 TL’den, Transit Kamyonet ise 208.700 TL’den başlayan fiyatlarla satışta.

İlgili video

Mach E tanıtımı