reklamı kapat

POPÜLER

Redmi K30 Pro POCO F2 Pro POCO M2 Pro

Redmi K40 serisine yönelik ekranla alakalı ilk resmi açıklamalar

Daha çok taze sayılan Redmi K30 Pro ailesi üstüne yolda olan Redmi K40 ailesinden ilk defa resmi birer açıklama gelmiş durumda.

Xiaomi alt markası Redmi’den yolda olan Redmi K40 ve K40 Pro, eğer gelen bilgiler doğruysa temmuz ayında lanse ediliyor. Genel olarak çok erken gelen ve yine de merak edilen cihazlar, Xiaomi ve Redmi’den gelen bilgilere göre yüksek yenileme hızına (90 Hz ya da üstü) sahip LCD değil OLED ekranlar üzerine kurulacak. Bu elbette güzel görünüyor çünkü daha önce telefonların LCD ekran ile geleceği söyleniyordu. Peki telefonlar hakkında başka neler biliyoruz? Normal K40’ın gücünü MediaTek Dimensity 1000+ işlemciden, K40 Pro‘nun ise gücünü Snapdragon 775G işlemciden alacağı aktarılıyor. Ortak olarak 5G desteğine sahip olacak K40 serisi telefonlar, 4.500 mAh pile üstünden 33W hızlı şarj desteğini de taşıyacak gibi görünüyor. Gerçekten K30’ları çok kısa sürede eskitecek yeni K40 serisi, yakında daha da detaylanacaktır deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Redmi K40 serisi Türkiye’de direkt olarak satılmayabilir

Burada “direkt olarak” diyoruz çünkü modellerin farklı isimler altında Türkiye pazarına getirilmesi bekleniyor. Ancak bunun için daha henüz elimizde net bilgiler yer almıyor. Firma son dönemde aynı telefonları Xiaomi, Redmi ve POCO markaları içerisinde dağıtarak farklı pazarlarda farklı isimler altında karşımıza çıkarıyor. Bu yüzden de şirketin ürün gamı da oldukça karmaşık hale gelmiş durumda.

İlgili Video