reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes-Benz'den güldüren video serisi: Crash Tales [İzle]

Mercedes-Benz’den güldüren video serisi: Crash Tales [İzle]

Dünyanın en büyük otomobil firmalarından olan Mercedes-Benz, YouTube üzerinden Crash Tales isimli güldüren bir video serisine başladı.

Mercedes-Benz, diğer birçok otomobil firması gibi yeni geliştirdiği otomobilleri sürekli olarak çarpışma / kaza testlerine sokuyor. Bunu hem kendi tesislerinde yapan hem de resmi kurumlara test için araç gönderen firma, işte tam da bu konuda hazırladığı Crash Tales video serisiyle yüz güldürüyor. Yukarıda da dediğimiz gibi YouTube üzerinden başlayan bu seride, Tommy ve Fred isimli iki çarpışma testi mankeninin yaşadıkları karşımıza geliyor. Bu çarpışma testi mankenlerine çok iyi bir GI çalışması ile hayat veren firma, direkt olarak yukarıda izleyebileceğiniz ilk videoda Tommy ve Fred’in yeni otomobil frenlerini test etmesini gösteriyor. Bir çarpışma testi mankeni olarak olarak Fred bu durumdan hiç hoşlanmıyor. Çünkü o “doğası gereği (!)” gerçek bir çarpışma istiyor. Tommy ise halinden memnun görünüyor. Videonun sonuna doğru bir sonraki testin koltuk ısıtma olduğunu öğrenen Fred daha da kızıyor, Tommy ise onu yatıştırmaya çalışıyor. Mercedes-Benz, yüz güldüren serinin devamı gelecek diyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mercedes-Benz dünyanın en güvenli araçlarına imzasını atan isimlerden

Bu konuda çalışmaya devam eden firma, Volvo gibi güvenliğe gerçekten çok büyük önem veriyor ve testlerini sürekli olarak geliştiriyor. Artık araçların gövde sağlamlığı yanında kaza önleme sistemleri de büyük önem arz ediyor. Mercedes bu konuda da çok büyük geliştirme çalışmaları içerisinde bulunuyor.