reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes-Benz BMW dieter zetsche

Büyük gol! BMW’den Mercedes CEO’sunun emekliliğine güldüren gönderme [Video]

Mercedes-Benz imparatorluğunun başındaki isim Dieter Zetsche, biliyorsunuz emekliye ayrıldı. Bu durumu ezeli rakibi BMW ise kaçırmadı.

1953 yılında İstanbul’da hayata gelen Alman iş adamı Dieter Zetsche, Mercedes-Benz ve dahil olduğu ana grup Daimler AG’nin yönetim kurulu başkanlığını bırakıyor. Gerçekten her anlamda başarılı bir kariyeri geride bırakan yöneticinin yerini ise İsveç kökenli Ola Källenius alıyor. İşte bu önemli değişimi, Mercedes’in Almanya merkezli en önemli rakibi BMW çok yaratıcı bir şekilde kullandı. Kısa süre önce yukarıda izleyebileceğiniz reklamı yayımlayan firma, “son gün” ile başladığı videoda ona oldukça benzeyen bir aktör ile Dieter Zetsche’in Mercedes binasından ayrılışını sahneliyor. Evine bir Mercedes-Benz ile bırakılan ünlü CEO, burada “özgürlüğe kavuşuyor” ve evinin garajından klasik Mercedes yanında yer alan dikkat çekici bir BMW i8 Roadster ile ayrılıyor. Son dönemde gördüğümüz en güzel reklamlar arasına giren bu çalışma, “Emeklilik, geçmişinizi geride bırakıp geleceğinizi kucaklayabilmenizdir” mottosu üzerine kuruluyor. Biliyorsunuz elektrik temelli bir yapısı bulunan BMW i8 Roadster, birçok kişinin hayalinin süsleyen araçlar arasında başı çekiyor.

Mercedes-Benz BMW dieter zetsche

Dieter Zetsche

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Merdeces-Benz CEO’sunun Türkiye bağlantısı

Daha önce de paylaştığımız Dieter Zetsche’nin Türkiye bağlantısı aslında büyük bir tesadüften ibaret. İnşaat mühendisi olan babasının Türkiye’de bir baraj projesinde çalışması sırasında doğan ünlü CEO, ailesiyle birlikte 1956’da Batı Almaya’ya dönmüş. Karlsruhe Üniversitesi’nde elektrik mühendisliği eğitimi alan Zetsche, Paderborn Üniversitesi’nde doktora yapmış. 1998 yılında bu yana Mercedes yönetim kurulunda yer alan isim, artık belki de gerçekten bir BMW satın alarak emekliliğin keyfini çıkaracak.