reklamı kapat

POPÜLER

Samsung 5x zoom 5 kat zoom

Zoom artıyor; Samsung akıllı telefonların kamerası için sevindiren duyuru!

Gelecek Samsung akıllı telefon modelleri kamera konusunda çok daha iddialı olacak. Firmadan kısa süre önce önemli bir kamera duyurusu geldi.

Huawei, akıllı telefon tarafının DxOMark verilerine göre “kamera lideri” konumunda yer alıyor. Bunun arkasında firmanın modellerinde sunduğu yüksek zoom miktarının etkisi oldukça büyük. Örneğin güncel amiral gemisi Huawei P30 Pro, periskop kamera sistemiyle 5x optik, 10x kayıpsız ve 50x dijital zoom yapabiliyor. Ancak dediğimiz gibi bu konuda Samsung telefonlar da geride kalmayacak. Çünkü kısa süre önce “Samsung Electro-Mechanics”, akıllı telefonlar için 5 kat optik zoom getiren kamera modüllerinin seri üretimine başladığını duyurdu. Seri üretimin başlaması bu modüllerin yakın zamanda satışa çıkacağı anlamına geliyor. Bu da 5 kat optik zoom sisteminin ilk olarak Samsung Galaxy Note 10 ailesinde kullanılabileceğini akıllara getiriyor. Kısa süre önce OPPO telefonlarda yer alan periskop kameraların arkasındaki isim olan İsrail merkezli Corephotonics firmasını bünyesine katan Samsung, kamera konusunda ciddi adımlar atmaya devam ediyor. Bu 5x kamera modülünün yeni telefonlardan 10x’e kadar hibrit (Kayıpsız) yakınlaştırma sunabileceği tahmin ediliyor.

Samsung 5x zoom 5 kat zoom

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Note 10 merak uyandırıyor

Ancak burada tek bir model gelmiyor. Sağlam kaynaklara göre 4G ve 5G destekli Samsung Galaxy Note 10 ile 4G ve 5G destekli Galaxy Note 10 Pro modelleri yolda bulunuyor. Yani dört farklı telefon hazırlayan teknoloji devi, bu yeni 5x kamera modülünü sadece Note 10 Pro modellerine koyabilir deniyor. Bu konuda kesin bilgiler bulunmuyor ancak telefonların kamera konusunda sürekli olarak gelişmesi hayranlık uyandırmaya devam ediyor.

İlginizi Çekebilir

Lenovo imzalı katlanabilir dizüstü bilgisayar