reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones

Game of Thrones finalinde Arya Stark’a ne oldu?

Game of Thrones finalinin yayınlanmasının ardından Westeros’un kaderi kesinlik kazanmış oldu. Peki sekiz sezonluk maceranın ardından Arya Stark’a tam olarak ne oldu?


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı dizinin Game of Thrones 8. sezon 6. bölüm içeriğine dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


Westeros tarihine baktığımız zaman en büyük karakter gelişimini yaşayan karakterlerden birinin Arya Stark olduğunu söyleyebiliriz. Winterfell’de başladığımız macerada onu daha ufak bir kız çocuğuyken gördük. Daha o zamandan diğerlerinden farklı olduğunu biliyorduk fakat onu değiştiren olay babası Ned Stark’ın infazına şahit olması oldu. O zamandan final sezonuna kadar büyük gelişme kaydetti. Kendini geliştirdi. Sadece bir sezonun onun eğitimine ayrılmasına şahit olduk. Gece Kralı’nın sonunu getiren, neredeyse listesindeki herkesi öldürmeyi başaran Arya’nın Cersei Lannister’ın da sonunu getireceğine inanıyorduk fakat işler çok farklı ilerledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Game of Thrones finalinde Arya Stark

Final bölümünde Arya Stark’ın rolü aslında oldukça azdı. Daenerys Targaryen’i öldüreceği düşünülürken o tüm yaşananları uzaktan seyretmeyi tercih etti. Bran Stark’ın Westeros’un kralı, Sansa Stark’ın Kuzey’in kraliçesi olmasıyla birlikte Winterfell’e dönüp hayatına normal şekilde devam edemeyeceğine karar verdi. Onun yerine kaşifliğe girişti. Westeros normalde ismini batıda keşfedilen son topraklar olmasından alıyor. Fakat Arya daha batıda ne olduğunu keşfetmeye ve haritaları genişletmeye karar verdi. Stark sancaklı gemisiyle birlikte batıya doğru açıldı. Böylece bir anlamda kendi mutlu sonunu bulmuş oldu.

İlginizi çekebilir

8. sezon 7. bölüm olarak yayınlanacak belgeselin fragmanı