reklamı kapat

POPÜLER

Arya Stark

Game of Thrones finali sonrası Arya Stark teorisi

Game of Thrones finalinde kafalarda soru işareti yaratan karakterlerden biri Arya Stark oldu. İzleyiciler ise onun geleceğine dair enteresan fikirlere sahip.


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı dizinin Game of Thrones 8. sezon 6. bölüm içeriğine dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


Bildiğiniz gibi Game of Thrones finalinde Arya’nın Winterfell’e geri dönmeme kararı almasına şahit olduk. Kaşifliğe girişen kahramanımız Westeros’un batısında ne olduğunu öğrenmeye gidiyor. Böylece Westeros ile son bulan haritayı genişletecek. Yeni toprakları keşfetmiş olacak. Peki Westeros’un batısında ne olabilir?

Bu konuda hayranların aradığı ipuçları George R.R. Martin’ın kalema aldığı kitap serisinde yer alıyor. Burada kahramanlarımızın yaşadığı dünyanın bizim dünyamızı andırdığını sadece biraz daha büyük olduğunu öğreniyoruz. Bu noktada Game of Thrones dünyasının, ülkelerin ve kıtaların bizim dünyamızdan ilham aldığını söylemek gerekiyor. Yani Westeros’un ilham kaynağı aslında Büyük Britanya yani İngiltere. Essos olarak anılan bölge ise Avrupa. Hatta bu dünyada Afrika’yı andıran Sothoryos’un yer aldığı da biliniyor. Bu durumda Westeros’un batısında ne kalıyor dersiniz? Evet, oldukça rahat bir şekilde tahmin edebilceğiniz üzere Amerika.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Özetle Game of Thrones izleyicilerinin “Arya Stark Kristof Kolomb oldu” şakalarının gerçek olma ihtimali çok yüksek. Kim bilir, belki ileride onun kaşiflik maceralarını izleyeceğimiz bir proje daha gelir.

İlginizi çekebilir

8. sezon 7. bölüm olarak yayınlanacak belgeselin fragmanı