reklamı kapat

POPÜLER

arya stark

Game of Thrones final sezonunun Arya Stark kararı

Büyük heyecanla beklenen ve hayal kırıklığına dönüşen Game of Thrones final sezonunda alınan Arya Stark kararının sebebi yapılan açıklamayla ortaya çıktı.

Bildiğiniz gibi Game of Thrones‘un son sezonunda Arya Stark oldukça önemli bir karakter olarak karşımıza çıktı. Özellikle sekizinci sezonun üçüncü bölümünde Gece Kralı‘nı öldüren isim olarak öne çıktı. Winterfell’ın hatta Westeros’un unutulmayacak isimleri arasında adını yazdırdı. Fakat onun Gece Kralı’na nasıl rahatça ulaşabildiği büyük bir soru işaretiydi. Hayranlar onun Gece Kralı’nı öldürecek noktaya gelene kadar neler yaşadığını görme şansı bulamadı. Bunun özellikle alınan bir karar olduğunu bölümün yönetmeni Miguel Sapochnik anlattı.

Çıkatılan Arya Stark sahnesi

“Çekim sürecinde her şeyi düşünerek hareket etmeye çalıştık. Hem dengeyi bulmaya hem de izleyicileri tatmin etmeye çalıştık. Bazı sahneleri çekip, beğenmeyip sonra yeniden çektik. Önemli olan bölümün ritmini bulmaktı. Arya Stark’ın Gece Kralı’nı öldürmek için ormandan geçtiği sahneyi planlayıp çektik. Fakat bölümün öncesinde çok benzer bir mücadele verdiğini fark ettik. Kendimi tekrar etmemek için sahneyi çıkarttık. Onun ormanı nasıl aşıp Gece Kralı’nı bulduğu aslında önemli değildi. Bir şekilde yaptı. O sahnede asıl güzel olan Arya Stark ‘ın başarısız olduğunu düşündüğümüz anda bıçağını Gece Kralı’na saplamasıydı. Maisie Williams’ın performansı harikaydı. Gerçekten ‘bugün değil’ diyordu.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Herkesin karanlık olmasıyla eleştirdiği bu bölümde Arya Stark’ın ormanda verdiği mücadeleyi izlemememiz o kadar da büyük bir kayıp değildi. Fakat aynısını sezonun geri kalanı için söyleyemeyeceğiz.

İlginizi çekebilir

8. sezon 7. bölüm olarak yayınlanan belgeselin fragmanı