reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones

Game of Thrones sonrası Arya Stark’a ne oldu?

Game of Thrones finali sonrasında başına neler geldiğini merak ettiğimiz karakterlerden biri de Arya Stark. Onun kaderine dair yeni bir detay gün yüzüne çıktı.

Önce hemen final bölümünde neler yaşandığını hatırlayalım. Arya Stark‘ın finaldeki rolü pek büyük değildi. Biliyoruz ki Bran Stark’ın Westeros’un kralı, Sansa Stark’ın Kuzey’in kraliçesi olmasıyla birlikte Arya da kendi yoluna gitme kararı aldı. Winterfell‘e dönüp hayatına normal şekilde devam edemeyeceğini anladıktan sonra kaşifliğe atıldı. Westeros normalde ismini batıda keşfedilen son topraklar olmasından alıyor. Ancak Arya daha batıda neler var, onu öğrenmek istiyor. Böylece haritaları büyütmek ve daha güncel hale getirmek mümkün olacak. Arya’nın bu amaçla Stark sancaklı gemisiyle batıya yelken açtığını biliyoruz. Peki sonrasında ona ne oldu?

Game of Thrones finalinin ardından Arya Stark

Comicbook sitesinin haberine göre aradığımız cevaba dair ipuçları Game of Thrones’un sekizinci sezon DVDlerindeki yorumlarda yer alıyor. Buradaki bilgilere göre Arya bilinen son toprakların ötesine gitme kararı aldı. Daha önceden de bildiğimiz üzere haritalar bir noktada son buluyor ve ardında ne olduğu bilinmiyordu. Onun bu macerası sayesinde Günbatımı denizini aşacağı söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Final sonrasında hayranlar Arya Stark için enteresan bir teori üretmişti. Westeros’un Avrupa’dan ilham aldığı biliniyor. Bu doğrultuda kahramanımız Game of Thrones dünyasının Amerika’sını keşfeden isim olabilir. Paylaşılan yeni bilgiler de bu teorinin doğru olma ihtimalini güçlendiriyor.

İlginizi çekebilir

8. sezon 7. bölüm olarak yayınlanan belgeselin fragmanı