reklamı kapat

POPÜLER

Arya Stark

Game of Thrones finali öncesi Arya Stark teorisi

Game of Thrones final bölümüyle izleyici karşısına çıkmaya hazırlanırken hayranların Arya Stark teorisi değişti. Onun son hedefinin Daenerys Targaryen olacağı tahmin ediliyor.

Westeros’ta kaydettiği gelişmeyle takdir toplayan karakterlerden biri Arya oldu. Onun ufak ürkek bir kız çocuğundan intikamını alma konusunda bir an bile duraksamayan bir karaktere dönüşmesine şahit olduk. Arya’nın hikaye akışı onu en sonunda Gece Kralı‘nı ortadan kaldıran isim haline getirdi. Fakat onun Westeros’un kahramanı olarak yapacak son bir işi daha olduğu düşünülüyor.

Westeros’un kahramanı Arya Stark

Game of Thrones 8. sezon 5. bölümde King’s Landing’de yaşanan savaşta Daenerys Targaryen’in yoldan çıktığını ve deli kraliçe olmaya ilk adımı attığını gördük. Onun yarattığı yıkım herkesi hayrete düşürdü. Fakat yıkımdan en çok etkilenen isim kesinlikle Arya Stark oldu. King’s Landing’de alevlerin ve yıkımın ortasında kalan Arya zor zar hayatta kalmayı başardı. Birinci elden şahit olduğu bu deneyim onun Daenerys Targaryen’e karşı hissettiği nefreti körüklemiş durumda. Cersei Lannister‘ı öldürme şansını elinden kaçıran Arya’nın yeni hedefinin deli kraliçe Daenerys olacağı düşünülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Normalde Daenerys Targaryen’in yoldan çıkmasının ardından bu zulme Jon Snow’un son verebileceği düşünülüyordu. Demir Taht’ın asıl varisi olarak bunun onun görevi olduğu düşünülüyordu. Fakat beşinci bölümde Arya Stark boşuna King’s Landing’de mahsur kalmadı diye düşünüyoruz. Yaşadığı bu zorlu deneyim onun Daenerys Targaryen’i ortadan kaldırmasına vesile olacak. Siz ne düşünüyorsunuz? Final gerçekten böyle olabilir mi?

İlginizi çekebilir

Game of Thrones 8. sezon 6. bölüm fragmanı